امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116693
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 31
فهیمه فرهمندپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: در این سند سعی شده برخی خلأها و نارسایی‌ها در حوزه زنان و کودکان مورد توجه ...

فهیمه فرهمندپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: در این سند سعی شده برخی خلأها و نارسایی‌ها در حوزه زنان و کودکان مورد توجه قرار گیرد تا براساس راهبرد درست نسبت به حل مشکلات و نارسایی‌ها اقدام جدی انجام شود.

وی به نشست‌های منطقه‌ای 31 دفتر امور زنان و خانواده استانداری‌ها به شکل دوره‌ای اشاره کرد و گفت: در سال‌جاری دو نشست منطقه‌ای برگزار شده که اولین نشست اردیبهشت ماه و خردادماه به میزبانی استان‌های تهران، کرمانشاه، آذربایجان‌غربی و خراسان رضوی و دور دوم نشست‌ها نیز در شهریور و مهر ماه به میزبانی خراسان شمالی، مرکزی، قزوین، اردبیل و چهار محال و بختیاری برگزار شد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: نشست سوم نیز قرار است در آذر و دی ماه برگزار شود که دستور کار آن مشکلات زنان روستایی، عشایری و سیاست افزایش جمعیت در کشور است.

فعالیت 500 کانون فرهنگی، اجتماعی زنان در کشور

مشاور وزیر کشور تصریح کرد: در سال‌های گذشته بیش از 500 کانون فرهنگی، اجتماعی زنان در کشور مجوز گرفتند که هر چند تعدادی از آنها در سال‌های گذشته به تعطیلی کشیده شده، اما تلاش ما در استان‌ها بر این است تا نسبت به تحرک و پویایی آنها اقدام جدی را انجام دهیم.

فرهمندپور، نقش‌آفرینی زنان را در حوزه‌های اقتصادی و تقویت بازارچه‌های خوداشتغالی با محوریت اشتغال خرد و خانگی یادآور شد و عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه که مسئله‌محور و با رویکرد اقتضائات منطقه‌ای در حال تدوین است، تلاشمان بر این است تا پیشنهادات تأثیرگذاری را در رفع موانع، مشکلات و نارسایی‌های جامعه زنان ارائه کنیم.

وی از سیاست افزایش جمعیت به عنوان یک مأموریت ملی یاد کرد و ادامه داد: این سیاست باید به شیوه درست برخلاف روش‌های غلط سیاست کنترل جمعیت اجرایی و عملیاتی شود.

این مسئول به آثار روش‌های غلط جلوگیری از بارداری در گذشته و حتی اعمال شیوه‌های عقیم‌سازی که برگشت‌پذیری آن گاه غیرممکن است، اشاره کرد و اذعان داشت: باید در شرایطی اقداممان را انجام دهیم تا گرفتار برخی نارسایی‌ها نباشیم.

فرهمندپور، از ناباروری 15 درصد خانواده‌های ایرانی خبر داد و متذکر شد: فرزنددار کردن این خانواده‌ها خود به افزایش جمعیت کمک می‌کند که امیدواریم با فعالیت مراکز درمان ناباروری همانند قفقاز در استان اردبیل در برش استانی بتوانیم فعالیت‌های خوبی را در افزایش جمعیت و باروری زنان و مردان عقیم شاهد باشیم.

انتهای پیام/62003/ن40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها