امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11670
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز هیئتی از کشور سوئیزلند متشکل از وزرای دادگستری، اطلاعات، ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز هیئتی از کشور سوئیزلند متشکل از وزرای دادگستری، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و اقتصاددان و تحلیلگر مسائل سیاسی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران دیدار داشتند.
محمدحسن نامی در این دیدار اظهار داشت: در ایران 875 هزار نفر در رشته‌های برق و IT تحصیل می‌کنند و با داشتن پتانسیل علمی بالا توانسته‌ایم در تمام زمینه‌ها از جمله فیبر نوری، تلفن همراه و دیگر زمینه‌های ارتباطی وضعیت قابل قبولی کسب کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تا پایان سال 2012 حدود 113 میلیون سیم کارت تلفن همراه بین 76 میلیون جمعیت ایران واگذار شده است و از این رو با داشتن ضریب نفوذ بیشتر از 100 درصد در حوزه تلفن همراه در جهان و منطقه جایگاه خوبی داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیگر پیشرفت‌های ایران اظهار داشت: در زمینه فضای ماورای جوی، حضور در این فضا اعتبار و وزن کشورها را به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد که این حضور باید ترکیبی از 4 قابلیت باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: این 4 بخش عبارتند از ایستگاه‌های زمینی و پرتاب، بالابرنده ماهواره، ماهواره و ایستگاه‌های زمینی و کنترل که ایران در تمامی زمینه‌ها به صورت مستقل عمل کرده است.
نامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد شبکه ملی اطلاعات در ایران اظهار داشت: تاکنون 230 هزار نقطه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده که دانشگاه‌ها و مدارس، مراکز علوم و دستگاه‌های اجرایی از مهمترین آنها است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نظام دموکراسی در ایران گفت: در ایران به دموکراسی بسیار توجه شده است؛ در شیراز و اصفهان که دو شهر بزرگ و تاریخی ایران هستند، در یک کوچه مسجد و کلیسا با هم وجود دارد و این نشان از این است که در کشور جمهوری اسلامی ایران دموکراسی نقش اساسی دارد.
نامی همچنین با اشاره به برخی دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 140 هزار کیلومتر فیبرنوری در ایران کشیده شده است و در زمینه امور بین‌الملل نیز به تازگی پروژه EPEG افتتاح شده و همچنین پروژه‌ای برای ترانزیت ترافیک از فالکون تا عمان ایجاد خواهد شد که با این پروژه 3.2 ترابایت اطلاعات جابه‌جا می‌شود.
نامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت اپراتورهای خصوصی در ایران گفت: درآمد ICT در سال 2012 نسبت به سال 2011 در ایران 24 درصد افزایش یافته است و طبق اعلام یک سازمان معتبر، پیشرفت ICT در کشور سبب پیشرفت 36 درصدی در سایر صنایع ایران شده است.
نامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نقش رهبری در ایران اظهار داشت: رهبری ایران معتقدند یک کشور هرچقدر قوی باشد نباید به دیگران ظلم کند و کشورهای دیگر نباید زیر سلطه ظالمان بروند.
وی یادآور شد: رهبری ایران، زندگی بسیار معمولی و پایین‌تر از حد معمول جامعه دارند و معتقدند در هر کشوری باید عدالت برقرار شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود به تاریخچه صنعت فرش در ایران اشاره کرد و گفت: اولین فرش بافته شده در ایران مربوط به 2420 سال پیش بوده است و فرش‌هایی که به صورت آنتیک نگهداری می‌شوند از پشم طبیعی و رنگ طبیعی در آنها استفاده شده است.
نامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به کوچ عشایر اشاره کرد و گفت: از حدود یک ماه پیش کوچ عشایر آغاز شده که این افراد به دامداری و دامپروری مشغولند و بافندگی فرش یکی از هنرها و صنایع دستی این مردم است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود نیز با اشاره به حمله اعراب به ایران گفت: زمانی که اعراب به ایران حمله کردند، فرش بسیار بزرگی در کاخ مدائن وجود داشت که هزاران سال قبل از آن بافته شده بود.
وی ادامه داد: کسانی که به ایران حمله کردند آن فرش را تکه تکه کردند و هر تکه آن را یکی برد و اکنون یکی از آن تکه‌ها در موزه لندن نگهداری می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها