امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116702
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اشاره به اینکه سپاه پاسداران هرساله به بازسازی واقعه غدیر می‌پردازد، اظهار کرد: سپاه پاسداران هر ساله برای بازسازی واقعه غدیر زحمات ارزنده‌ای متحمل می‌شود که باید از اعضای ستاد تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بستر ولایت ایجاد شده است، اقتضا سپاه این است که در این زمانه به صورت فعال و نقش‌آفرین فعالیت داشته باشد و دینش را به ولایت ادا کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سپاه پاسداران باید با اعضای بنیاد بین‌المللی غدیر هماهنگ باشد، گفت: هماهنگی اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با سپاه پاسداران و اعضای بنیاد بین‌المللی غدیر سبب می‌شود تا یک فعالیت منسجم و منظم انجام شود.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: از تمام امکانات موجود برای مناسب برگزار شدن واقعه غدیر باید استفاده کرد زیرا که بازسازی واقعه غدیر یک فعالیت عظیم است که مردم می‌توانند برای بهتر برگزار شدن آن به این ستاد کمک و یاری برسانند.

وی گفت: بازسازی واقعه غدیر کمک می‌کند تا مردم به این درک برسند که واقعه غدیر تجدید بیعت با رهبری و ولایت است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: مردم ما در غم‌ها سنگ تمام می‌گذارند ولی متاسفانه در شادی‌ها اینگونه نیستند که باید گفت هر فردی که برای مراسم‌هایی مانند تاسوعا و عاشورای حسینی سنگ تمام می‌گذارد در عید غدیر نیز مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه باید قداست واقعه غدیر به درستی شناسانده شود، گفت: با روشن شدن قداست واقعی واقعه غدیر مردم به همان میزان که برای وقایع مذهبی دیگر مانند عزاداری برای امام حسین (ع) و شادی برای میلاد ائمه اطهار (ع) خدمت می‌کنند در واقعه غدیر نیز زحمات خاص خود را می‌کشند.

وی ابراز کرد: تصویرسازی واقعه غدیر فعالیت پرزحمتی است که باید مدت زمان طولانی را صرف آن کرد تا ظرفیت برای تماشا مردم آماده و مهیا شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه بازسازی واقعه غدیر ابراز عاطفه به ولایت است، گفت: زمان مناسبی برای سخنرانی خطیبی توانا باید تعیین شود زیرا در برخی از مواقع خطیب آگاه است و اما مستمع را نمی‌شناسد.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: امام خمینی (ره) همیشه می‌گفتند واقعه غدیر همیشه باید زنده بماند زیرا غدیر یک روز نیست و در تمام ایام سال باید مردم اهمیت واقعه غدیر را به یاد داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری واقعه غدیر گفت: اگر مراسم روز غدیر برگزار شد و هیچ جلوه‌ای نداشت دیگر چه فرقی میان واقع غدیر قبل از انقلاب و بعد از انقلاب وجود دارد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: غدیر امروز به محوریت تکریم مقام معظم رهبری باید انجام شود زیرا که نسل سوم ما حوادث اوایل انقلاب را نمی‌شناسند و حوادث زمان رهبری را نیز نمی‌دانند از همین رو باید در مراسم غدیر با توجه به مستندات وقایع تاریخی نسل سوم را از رویدادهای انقلاب آگاه کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه ورود به مسائل جناحی و جریانی آفت است، گفت: ورود به اینگونه مسائل افتی برای عاشورا و غدیر است و حال که اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اخلاص فعالیت خود را آغاز کرده‌اند باید با همین اندازه اخلاص این مسیر را ادامه دهند.

وی بیان کرد: نقاط ضعف و تحریف‌های که در واقعه غدیر صورت گرفته است باید شناسایی شده و در صدد تبدیل آن به نقاط قوت باشیم.

امام جمعه موقت تهران در پایان تصریح کرد: برای بازسازی واقعه غدیر از بودجه‌های دولتی استفاده نکنید و این مسئله را بدون کمک گرفتن از دولت ادامه دهید.
انتهای پیام/78019/ک40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها