امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116714
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد‌علی نجفی سرپرست وزارت علوم در حاشیه مراسم امضای موافقت‌نامه همکاری بین وزارت ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد‌علی نجفی سرپرست وزارت علوم در حاشیه مراسم امضای موافقت‌نامه همکاری بین وزارت علوم و وزارت نفت در جمع خبرنگاران گفت: وزارت علوم دو سیاست جدید دارد که یکی از آنها ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها و دیگری پیروی از یک الگوی واحد در بخش پژوهش است که این توافقنامه در همین راستا انجام شده است.

وی در رابطه با ایجاد نشاط در دانشگاه‌ها نیز گفت: وجود فضای آزاد‌اندیشی و نقادی برای دانشجو و استاد به صورتی که سخن خود را آزادانه بیان کنند نکات مثبت را ارائه دهند و ضعف‌ها را بگویند و همچنین برای ضعف‌ها راه‌حل ارائه کنند، سبب ایجاد فضای نشاط می‌شود.

سرپرست وزارت علوم با اشاره به توسعه کرسی‌های آزاد‌اندیشی گفت: برنامه‌هایی برای تحول این کرسی‌ها داریم تا از نظر‌های مختلف مانند افراد دعوت شده به کرسی‌ها دچار تحول شود. که فکر می‌کنم امسال تحولاتی در این زمینه ایجاد شود.

نجفی ادامه داد: فعالیت‌های فوق برنامه هم داریم که امیدواریم دانشجویان در کنار وظیفه اصلی خود که تحصیل علم و تذهیب نفس است به فعالیت‌های جنبی هم بپردازند.

*اعلام نتایج پرونده بورسیه‌ها تا هفته آینده

سرپرست وزارت علوم گفت: آمارهایی که وزارت علوم در رابطه با بورسیه‌ها داده است ضد و نقیض نبوده ولی امیدواریم تا هفته آینده نتیجه 3 هزار و 700 نفر بورسیه را اعلام کنیم تا آمارهای ضد و نقیضی که از گوشه و کنار شنیده می‌شود نیز به صفر برسد.

وی افزود: کمیسیون 5 نفری مسئول تطبیق بورسیه‌ها با قوانین وقت هستند که حدود نیمی از کار این کمیسیون باقی مانده است زیرا در برخی موارد ممکن است یک پرونده مدت‌زمان زیادی برای بررسی نیاز داشته باشد ولی امیدوارم تا پایان هفته آینده نتیجه مشخص شود.

وی افزود: 480 نفر از این بورسیه‌ها مربی دانشگاه‌ها بودند که پرونده آنان به هیأت امنای دانشگاه‌ها داده شده است تا تکلیف‌شان روشن شود، 2 هزار و 100 نفر نیز بر اساس بررسی‌های اولیه مشکلی از نظر ادامه تحصیل ندارند.

نجفی افزود: پرونده 450 نفر هم در کمیسیون مطرح شده که تکلیف‌شان مشخص است ولی هفته آینده اعلام می‌کنیم.

سرپرست وزارت علوم عنوان کرد: پرونده 650 نفر هم قرار است در کمیسیون مطرح شود که با توجه به تعطیلی مجلس در هفته آینده و اینکه دو نفر از اعضای کمیسیون نمایندگان مجلس هستند بیشتر می‌توانند در جلسات کمیسیون حاضر شوند بنابراین امیدواریم هفته آینده نتیجه این افراد نیز مشخص شود.

وی افزود: امکان محرومیت از تحصیل برخی از بورسیه‌ها نیز وجود دارد.

وی در رابطه با برخورد با مسئولان متخلف در صورت تخلف احتمالی گفت: ابتدا باید تکلیف بورسیه‌ها مشخص شود پس از آن در رابطه با تخلفات نیز تصمیم‌گیری می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها