امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116721
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پایان معاملات سومین روز از این هفته بورس تهران شاخص با افزایش 151 واحدی به رقم 71 ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پایان معاملات سومین روز از این هفته بورس تهران شاخص با افزایش 151 واحدی به رقم 71 هزار و 821 واحد رسید و ارزش بازار هم تا مرز 323 هزار میلیارد تومان به جلو حرکت کرد.

همچنین ارزش معاملاتی بورس تهران با افزایش قابل توجهی به 276 میلیارد تومان رسید که جمعاً با ارزش معاملات فرابورس به 343 میلیارد تومان رسیدند.

در معاملات امروز بورس تهران هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک ملت، ایران خودرو، معدنی و صنعتی گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری خوارزمی، نفت پارس، کشتیرانی، بانک انصار و بانک سینا بیشترین تأثیر مثبت را گذاشتند.

در این میان گروه خودرویی همچنان در کانون توجه سهامداران قرار گرفته و تأثیر مثبت بر شاخص داشتند، علاوه بر این در جمع شرکت‌های حاضر در گروه‌های قندی با اقبال سهامدار مواجه شدند، در حالی که هنوز نظر قطعی و موثق از افزایش نرخ محصولات این شرکت‌ها منتشر نشده است.

بر اساس این گزارش روز گذشته اخباری مبنی بر لغو تحریم برخی شخصیت‌های حقوقی و حقیقی منتشر شد که بازار با توجه به این امر به استقبال شرکت‌های خودرویی و بیمه‌ای رفت. همچنین بانک لغو تحریم شده سینا با بیش از 10 میلیون صف خرید به کار خود پایان داد.

در فرابورس هم شاخص بدون تغییر خاصی در رقم 825 واحد ماندنی شد که نفت پاسارگاد، پتروشیمی مارون و ذوب آهن اصفهان بیشترین تأثیر کاهشی اما بانک دی، فولاد ارفع و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا بیشترین تأثیر مثبت را گذاشتند.

در این بازار اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن در بازار رکودی شاهد افزایش قیمت در اکثر سررسیدها بود و در بیشترین نرخ به بیش از 98 هزار و صد تومان هم رسید.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها