امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116724
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 22
سید محسن قمصری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به پرسشی درباره  دلایل رشد 85 درصدی صادرات میعانات گازی ...

سید محسن قمصری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به پرسشی درباره  دلایل رشد 85 درصدی صادرات میعانات گازی ایران در 6 ماه گذشته اظهار داشت: نوسان خرید نفت خام و میعانات گازی همانطور که بارها گفته‌ام دلایل فنی دارد چنانکه بعضی از پالایشگاه‌ها در بعضی ماه‌ها به دلایل فنی و تعمیرات خرید نفت را کم می‌کنند و در ماه‌های دیگر آن را جبران می‌کنند.

وی تصریح کرد: بنابر این نمی‌توان به برداشت و خرید یک یا چند ماه برای تحلیل وضعیت فروش نفت و میعانات اکتفا کرد و باید متوسط سالانه را دید که باید بگویم رشد زیادی نداشته است.

به گفته مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت هم پالایشگاه‌ها و هم دیگر مصرف کنندگان میعانات گازی به دلایل فنی و تعمیرات در دوره‌هایی کمتر برداشت می‌کنند و چون باید میزان متوسطی از برداشت را در یک دوره زمانی داشته باشند در ماه‌های دیگر این کاهش برداشت با افزایش ناگهانی جبران می‌شود.

وی تاکید کرد: به همین دلیل افزایش کوتاه مدت فروش نفت و میعانات دلیلی بر کاهش تحریم‌ها نیست و کاهش کوتاه مدت خرید نیز دلیلی بر مشکل جدیدی در صادرات نیست.

قمصری اظهار داشت: خوشبختانه صادرات نفت از ابتدای سال هم از لحاظ میزان فروش و هم از لحاظ مبالغ دریافتی تا کنون مبالغ پیش‌بینی شده در بودجه 93 را پوشش داده است.

وی افزود: این میزان تقریبا در حدود پیش‌بینی شده در بودجه بوده است و چندان از پیش‌بینی بودجه بیشتر نبوده است.

به گزارش فارس، آمار گمرک نشان می‌دهد در 6 ماه گذشته صادرات میعانات گازی ایران نسبت به 6 ماهه نخست سال 92 رشد 85 درصدی داشته است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها