امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116732
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار جامعه فارس‌، حسین انتظامی امروز در ششمین سری از سلسله نشست‌های تخصصی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با موضوع نشست نقد و بررسی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس‌، حسین انتظامی امروز در ششمین سری از سلسله نشست‌های تخصصی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با موضوع نشست نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از آنجایی که تدوین و تصویب این پیش‌نویس اهمیت فراوانی دارد و به عنوان موضوعی خطیر و سرنوشت‌ساز مطرح می‌شود، حتما باید در آن برابر آن از تمامی ذی‌نفعان مرتبط به خصوص روزنامه‌نگاران، فعالان رسانه‌ای و اساتید نظرخواهی شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد در ادامه با تاکید بر اینکه هیچگونه عجله‌ای برای تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی وجود ندارد، افزود: همانگونه که رئیس جمهور پیش از این اشاره کرده‌اند، تدوین این لایحه در دستور کار قرار دارد و متعاقبا نظر فعالان مطبوعات درباره آن گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه خطی که ما دنبال می‌کنیم، این است که لایحه جامع رسانه‌های همگانی و همچنین لایحه جامع سازمان نظام رسانه‌ای دو قانون مکمل یکدیگر باشند، ادامه داد: در لایحه جامع سازمان نظام رسانه‌ تاکید بر نظام‌مند کردن رابطه بین روزنامه‌نگاران با یکدیگر و روزنامه‌نگاران با رسانه‌ها و حاکمیت است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد ادامه داد:‌ این درحالی است که در لایحه جامع رسانه‌های همگانی به رابطه بین رسانه‌ها با شهروندان و رسانه‌ها با حاکمیت پرداخته می‌شود، البته این امر در قانون مطبوعات دیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه حقوق شهروندان باید توأمان دیده شود، ابراز داشت: در قانون رسانه‌های همگانی به این مسئله توجه شده است.

انتظامی متذکر شد: تدوین این لوایح برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود و نباید درباره آن هیچگونه عجله‌ای صورت گیرد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد خاطرنشان کرد: این دو لایحه باید با یک رویکرد تدوین شوند.

این نشست با حضور مصطفی کواکبیان مدیرمسئول روزنامه مردمسالاری، حسین رضی حقوقدان و کارشناس رسانه، مهدی فضائلی مدیرعامل انتشارات سروش، ژاله فرامرزیان دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران، محمد سلطانی‌فر مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، کسری نوری روزنامه‌نگار و سردبیر روزنامه شهروند در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها