امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116745
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 20
کورش پرویزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به قطعی شدن حکم دادگاه اتحادیه اروپا برای بر لغو تحریم بانک ...

کورش پرویزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به قطعی شدن حکم دادگاه اتحادیه اروپا برای بر لغو تحریم بانک سینا در خرداد ماه امسال، اظهارداشت: با وجود این حکم، کشورهای عضو اتحادیه بانک سینا را از فهرست تحریم‌ها خارج نمی‌کردند.

وی افزود: در گام اول خزانه‌داری انگلیس هم بانک سینا و هم شرکت ملی نفتکش را از فهرست تحریم‌ها خارج کرد.

مدیرعامل بانک سینا با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع تحریم‌ بانک سینا توسط همتی مدیرعامل سابق این بانک، گفت: در خرداد ماه موفق به دریافت حکم قطعی خروج بانک از فهرست تحریم‌ها شدیم که البته هزینه و زمان زیادی برای تحقق این هدف صرف شد و به هر حال این اقدام انگلیس می‌تواند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ترغیب به حذف نام بانک از فهرست تحریم‌ها کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با توجه به دریافت این رای و اقدام وزارت خزانه‌داری انگلیس در آینده خزانه‌داری آمریکا هم نام بانک سینا را از فهرست تحریم‌ها خارج کند.

پرویزیان با بیان اینکه رای دادگاه برای حذف نام بانک سینا از فهرست تحریم‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود، گفت: با توجه به اینکه هر کشوری اختیاراتی در محدوده سرزمینی خود دارد، در گام اول رفع تحریم توسط خزانه‌داری انگلیس انجام شده و به تدریج سایر کشورهای عضو اتحادیه هم این اقدام را انجام خواهند داد.

وی گفت: از مزایای خروج بانک از لیست تحریم‌ها، برقراری مجدد سوئیفت و امکان ایجاد کارگزاری بانک در کشورهای اروپایی است و این مساله موانع فعالیت بانکی را از بین می‌برد.
انتهای پیام/م
 
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها