امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116763
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه‌ای از تلاش‌های وزارت امور خارجه تشکر ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه‌ای از تلاش‌های وزارت امور خارجه تشکر کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
« جناب آقای دکتر ظریف
وزیر محترم امور خارجه

احتراما به استحضار می‌رساند، تلاش‌های اخیر مجموعه وزارت خارجه در زمینه توسعه حقوق بین‌الملل در راستای تامین حقوق ملت و کشور عزیز ایران اسلامی در اجلاس اخیر سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر، نوید بخش امیدهای تازه‌ای نه تنها در داخل کشور، بلکه در سطح جهان و در میان سایر ملل جهان از جمله کسانی که تحت تاثیر اقدامات غیرعادلانه و خلاف اصول حقوق بین‌الملل برخی اعضای سازمان ملل، همواره متحمل محدودیت‌ها و محرومیت‌های گسترده بوده‌اند، می‌باشد.

تلاش گسترده و موثر جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کشورهای عدم تعهد در تدوین و تصویب سندی در زمینه یکی از مهم‌‌ترین عناوین نوین حقوق بشر تحت عنوان «حق توسعه» در کمیسیون حقوق بشر که تصویب آن، حرکت از حقوق غیر الزام آور (Soft Law) به سمت اسناد الزام‌آور (Hard Law) و تجهیز جامعه جهانی به بهره‌مندی از ابزاری مناسب‌تر و تاثیرگذارتر جهت تحقق این حقوق و رفع موانع مربوطه محسوب می‌شود یکی از این اقدامات بود.

همچنین، تدوین و تصویب سندی در رابطه با تاکید بر غیر قانونی بودن اقدامات یک جانبه قهرآمیز در شورای حقوق بشر نیز در این محکومیت و کاهش این گونه اقدامات متعارض با حقوق بین‌الملل کشورهای سلطه‌گر که طی سالیان متمادی ملت شریف ایران و بسیاری از ملل مظلوم جهان را تحت تاثیر اثرات زیانبار خود در قالب تحریم‌های غیرعادلانه و محدودیت‌هایی از این قبیل قرار داده است،  امید است نقش موثری ایفاء نماید.

اگرچه استکبار جهانی با به کارگیری لطایف الحیل و بسیج کشورهای سلطه‌گر به سنگ‌اندازی و مقابله با تصویب اسناد فوق‌الذکر پرداخت، اما به لطف حضرت حق و تلاش خستگی‌ناپذیر متخصصین حقوق بین‌الملل ایرانی و حمایت کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، اسناد فوق‌الذکر به تصویب رسید.

لذا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا که اعضای آن تحت تاثیر تحریم‌های غیرعادلانه ناشی از اقدامات یک جانبه غیر قانونی دولت ایالات متحده و اتحادیه اروپا می‌باشند، بر خود لازم می‌داند از حضرتعالی و همکاران ارجمندتان سپاس و تقدیر خود را ابراز نماید.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها