امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116770
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اشاره به اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اشاره به اینکه بازسازی واقعه غدیر فعالیت مهمی است، اظهار کرد: فعالیت اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر قابل تقدیر و تشکر است.

وی افزود: مسئله غدیر برای اسلام بسیار حائز اهمیت است و متاسفانه برخی از افراد گمان می‌کنند که واقعه غدیر تنها یک رویداد تاریخی است در حالی که ارزش‌های اسلام و ولایت در این روز مشخص شده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) نیاز به رهبر داشت، گفت: رسول خدا (ص) مسائل دوران جاهلیت را برچیدند و اسلام را در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و شخصیتی به مردم معرفی کردند که برای از بین نرفتن اسلام پس از رحلت ایشان جامعه نیاز به رهبر داشت.

این مرجع تقلید تصریح کرد: جامعه اسلامی پس از رحلت پیامبر به فردی نیاز داشت که از نظر بیان و تببین مسائل بتواند مردم را راهنمایی کند و از سوی دیگر به حفظ و نگهداری اسلام بپردازد که در آن زمان امام علی (ع) شایسته‌ترین فرد بودند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی ایران قانون اساسی و مجری قانون وظیفه نگهداری از اسلام را برعهده دارند، گفت: قانون اساسی که نشأت گرفته از قرآن کریم است و مجری قانون نیز ولایت فقیه است که به تمام احکام و دستورات الهی آشنایی و آگاهی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در سوره مائده بیان شده است که پس از پیامبر اکرم (ص) فردی می‌تواند رهبر جامعه باشد که در هنگام نماز و رکوع صدقه پرداخت می‌کند که این تنها نشانه امامت حضرت علی (ع) است و می‌‌توان گفت واقعه غدیر نشات گرفته از همین آیه است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه واقعه غدیر دچار مسیر انحرافی شده است، گفت: یکی از افرادی که در فرانسه زندگی می‌کند گفته بود که باید مجسمه معاویه از طلا ساخته و در میدان اصلی فرانسه نصب شود و زمانی که دلیل این سخن را از او پرسیده بودند گفته بود اگر معاویه جلوی حضرت علی (ع) را نمی‌گرفت ایشان می‌توانست اسلام را در جهان گسترش دهد.

این مرجع تقلید بیان کرد: بازسازی واقعه غدیر در دولت جمهوری اسلامی ایران میسر شده است و باید تمام مردم از این فرصت کمال استفاده را ببرند و وقایع و اتفاقات این روز را به جوانان و تمام دنیا بشناسانند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه رهبری جامعه پس از معصوم (ع) باید به نایب ایشان برسد، گفت: هیچگاه حکومت و رهبری جامعه به فردی که ظالم است نمی‌رسد و باید رهبری به فردی شجاع، آگاه و مدبر برسد که در حال حاضر آیت‌الله العظمی خامنه‌ای این خصوصیات را به صورت تمام و کمال دارند.

انتهای پیام/78019/ک30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار