امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116779
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه سخنان خود در برنامه گفت‌وگوی خبری روز شبکه 6 به کارنامه درخشان ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه سخنان خود در برنامه گفت‌وگوی خبری روز شبکه 6 به کارنامه درخشان پلیس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امروز پلیس ایران یک پلیس متخصص، کارآمد و دارای دیپلماسی پلیسی در سطح جهان است، اما متأسفانه پلیس صرفاً در اقدامات خودش نمی‌تواند موفق باشد، بلکه باید مجموعه‌ای از عوامل و دستگاه‌ها به کمک آن بیایند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: تنها دستگاهی که بیش از 75 درصد سیاست‌های کلی را که مقام معظم رهبری فرموده عملیاتی کرده است پلیس است.

سردار مؤیدی ادامه داد: مردم اقدامات پلیس را با تمام وجود درک و لمس می‌کنند و ما به لحاظ هدف‌گذاری و تلاش مضاعف توانسته‌ایم بیش از 30 درصد توفیق داشته باشیم.

این مقام ارشد انتظامی در مورد مافیای مواد مخدر گفت: مافیا موقعی گفته می‌شود که از سربازی که در نقطه صفر مرزی است تا بخش‌های دولتی، دولتمردان، پلیس و قوه قضائیه آلوده باشند، اما خدا را شاکریم که ما دارای نیروهای متدین و پاک هستیم و چیزی به نام مافیای مواد مخدر در کشور ما وجود ندارد.

وی ادامه داد: اما شبکه‌هایی داشته‌ایم مثل تمساح خلیج که صدها تن مواد مخدر را ترانزیت می‌کرد و 30 تن ورودی آنها را کشف کردیم و در سال جاری 1200 باند متشکل از سه نفر به بالا تا 50 نفر هم وجود داشته که در سطوح مختلف فعالیت می‌کردند که با شناخت سیستم‌های اطلاعاتی توانستیم آنها را دستگیر کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به مردم قول داد تا در برخورد با عناصر اصلی که به صورت مسلحانه مواد مخدر را وارد کشور می‌کنند، اقدام شود.

وی گفت: مرزبانان و عناصر اطلاعاتی در شرق کشور توانستند 50 نفر از عناصر مسلح را که تاکنون همکاران و هموطنان ما را به شهادت رسانده بودند به هلاکت برسانند.

سردار مؤیدی با اشاره به تأکیدات سردار احمدی مقدم که متمرکز بر پیشگیری است، گفت: پلیس تعامل خوبی با مردم دارد و تلاش می‌کند کلیه داشته‌ها و تجارب خود را از طریق فیلم، نمایشگاه، بروشور و کتاب در اختیار مردم قرار دهد و چهره به چهره در مدارس، مراکز اداری، فرهنگی به ارائه آموزش بپردازد.

وی با اشاره به این مطلب که امسال به لحاظ افزایش اعتیاد در موارد مخدر صنعتی در بین زنان بر این امر متمرکز شده‌ایم، گفت: تلاش خواهیم کرد تا در حوزه پیشگیری، اطلاع‌رسانی و آگاهی علاوه بر حوزه مقابله با مواد مخدر به مردم و جوانان خدمت کنیم.

سردار مؤیدی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر را تاکنون آموزش داده‌ایم تا نسبت به معضل خانمانسوز مواد مخدر توجیه شوند و در هفته ناجا نیز در یکی از دبیرستان‌های تهران برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به شهروندان برنامه خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار