امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116783
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت‌وگوی خبری روز در شبکه 6 به ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت‌وگوی خبری روز در شبکه 6 به شرح وظایف سازمان های مختلف در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از حوزه‌های فعال در امر مبارزه با مواد مخدر پلیس است، اما در بحث نگهداری، جمع‌آوری معتادان و سالم‌سازی آنها دستگاه‌های دیگر نیز مسئولیت دارند.

وی گفت: پلیس چون از قوه قهریه برخوردار است و هم دسترسی به محلات دارد با سایر دستگاه‌ها همفکری می‌کند و وزارت بهداشت، شهرداری، قوه قضائیه، آموزش و پرورش و نهادهای دیگر باید در امر پیشگیری، مقابله، درمان و آگاه‌سازی مردم قدم بردارند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در مورد شهر تهران گفت: مظاهر علنی تردد معتادان در سطح شهر مشاهده می‌شود و در 6 ماهه گذشته پلیس تهران بزرگ به طور شبانه‌روز بیش از 25 هزار خرده‌فروش را دستگیر کرد که به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب 18 هزار نفر با وثیقه و جریمه آزاد شدند؛ دستگاه قضایی پای کار است اما زیرساختی برای نگهداری این افراد وجود ندارد.

سردار مؤیدی ادامه داد: بیش از 10 هزار معتاد جمع‌آوری کردیم و به مراکز درمانی سپردیم، اما خروجی و کارکرد برجسته‌ای احساس نشد.

وی گفت: هفته گذشته با وزیر کشور، شهردار، دادستان و... جلسه‌ای داشتیم که تصمیمات خوبی اتخاذ شد و انشاءالله برای پاک کردن پایتخت این تصمیمات اجرایی شود تا شاهد تردد و فعالیت معتادان در شهر نباشیم.

وی یکی از نگرانی‌های خود را تردد معتادان در خیابان و تردد خرده‌فروش‌ها در محلات اعلام کرد و گفت: ما در 6 ماهه گذشته 175 هزار نفر را دستگیر کرده‌ایم که 130 هزار نفر قاچاقچی و بقیه معتاد بودند، اما آنچه که بعد از مرحله دستگیری بعد از عبور از دستگاه قضا به آن نیاز داریم تا آنها را نگه دارد وجود ندارد و متأسفانه فعالیت‌مان را انجام می‌دهیم و اثرات آن عبث و بیهوده است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: ما به یک عزم ملی و گام بلند همگانی از طرف همه دستگاه‌ها برای پاکسازی مظاهر فساد نیازمندیم و خوشبختانه پلیس یک آمادگی صددرصدی دارد که در یک پروسه زمانی به این ترددهای نگران‌کننده پایان بخشد.

وی به سفر خود به روسیه اشاره کرد و گفت: در روسیه 11 میلیون معتاد وجود دارد و 9 میلیون نفر نیز اعتیاد را تجربه کرده‌اند اما در خیابان‌های آنجا معتاد نمی‌بینید، ولی ما یک میلیون و 250 هزار معتاد داریم و در پایتخت آنها را مشاهده می‌کنیم.

سردار مؤیدی به افزایش 30 درصدی عملیات‌ها و تشکیل پرونده‌ها اشاره داشت و گفت: تمساح خلیج و سلطان شرق کشور از جمله سوژه‌هایی بود که دستگیری‌شان کاهش چشمگیری در پخش مواد مخدر داشت.

ادامه دارد....

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها