امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116793
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۹
تعداد بازدید: 44
«حمدی العبدلله»، نویسنده و تحلیلگر امور سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: پیش از بررسی نقش ...

«حمدی العبدلله»، نویسنده و تحلیلگر امور سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: پیش از بررسی نقش ایران در بحران سوریه باید به سفر اخیر علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران به لبنان اشاره کرد که با اعلام کمک نظامی ایران به ارتش لبنان همراه بود تا پس از آن با سفر خود به سوریه این پیام را به طرف‌های دشمن سوریه بدهد که تهران هیچ‌گاه از دمشق چشم پوشی نخواهد کرد.

العبدلله افزود: کمک ایران به ارتش لبنان اقدامی هوشمندانه بود که طی آن تهران به دشمنان مقاومت پیغام داد که اجازه نزدیک شدن به این محور را به شما نخواهیم داد.

وی ادامه داد: سفر شمخانی به سوریه دارای دو پیام بسیار مهم بود، اول اینکه ایران به ترکیه اجازه نخواهد داد، به اطماع خود در سوریه دست یابد و پیام مهمتر آن بود که دروغین بودن تمام خبرهای منتشره در خصوص وجود اختلاف میان اعضای محور مقاومت را به اثبات برساند و تاکید کند که ایران و سوریه همچنان در یک سنگر در برابر دشمنان مقاومت ایستادگی می‌کنند.

در ادامه این تحلیلگر سوری این سوال را مطرح کرد که آیا منطقی است، ایرانی که در طول بحران 3 سال و نیم اخیر سوریه، هیچ‌گاه دمشق را تنها نگذاشته هم اکنون در برابر ترکیه و در شرایطی که بحران سوریه آخرین مراحل خود را سپری می‌کند، حمایتش را از آن قطع کند؟

اگرچه العبدلله بر این باور است که اردوغان به جنون و دیوانگی‌اش معروف است و دور از انتظار نیست که وی مرتکب جنون حمله نظامی به سوریه شود، اگرچه سوریه نیز برای مقابله با چنین جنونی کاملا آماده است، چون اردوغان هم اکنون به دلیل از دست دادن جایگاه و محبوبیت مردمی‌اش نیازمند این پیروزی است و اینکه هم اکنون برای همه ثابت شده که خصومت ورزی‌های وی با رژیم صهیونیستی دروغی بیش نبوده و در سرقت نفت عراق و سوریه توسط داعش و صادر کردن آن به «اسرائیل» مشارکت دارد.

وی اظهار داشت که اردوغان امروزه در داخل با مشکل کُردها مواجه است که به شدت بر علیه وی هستند و در خارج نیز با مشکلاتی از قبیل حمایت از اخوان المسلمین و دخالت در امور مصر روبه رو است و همه اینها موجب می‌شود تا موقعیت و جایگاه سیاسی وی متزلزل و تضعیف شود.

اما در خصوص حملات ائتلاف بین المللی ضد داعش در سوریه العبدلله تاکید کرد که این حملات، حملاتی نمایشی و تبلیغاتی است و هیچ‌‌گاه وعده‌های داده شده در این خصوص را محقق نخواهد کرد، چون روزهای اخیر همه ملاحظه کردند، حملات صورت گرفته توسط جنگنده‌های آمریکایی حملاتی بوده که پیشتر توسط ارتش سوریه مورد حمله واقع شده بودند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار