امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116800
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۴۱
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس مراسم گلریزان برای ایتام شهدای غزه عصر امروز در مجموعۀ فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد. بنابر این گزارش ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس مراسم گلریزان برای ایتام شهدای غزه عصر امروز در مجموعۀ فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد.
بنابر این گزارش در این مراسم که برخی هنرمندان همراه با پویش شکوفه‌های زیتون و سفرا و کاردار کشورهای ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه حضور داشتند، مراسم با دعای کودکان ایرانی برای کودکان غزه آغاز شد.
* رضوی: در عرصه بین‌المللی شاهد فعالیت گسترده جریان‌های تبشیری و وهابی و خلا حضور تفکر انقلابی هستیم
در ادامه این مراسم، روح‌اله رضوی مسئول بخش بین‌الملل اتحادیه امت واحده در سخنانی با اشاره به فعالیت‌های این اتحادیه، گفت: اتحادیه امت واحده از 3 ـ 4 سال پیش وارد کارهای خیریه‌ای شد چراکه در برداشتی که از فضای بین‌المللی داشتیم شاهد فقدان حضور مردمی ایرانی‌های معتقد به انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن بودیم.
وی با بیان اینکه عدم حضور نیروهای معتقد حجم بالایی از پتانسیل مردمی را پنهان می‌ساخت، افزود: برای همین منظور با توجه به ملاحظات بین‌المللی در قالب کار مردمی وارد این عرصه شدیم و در چند سال اخیر در حوزه فلسطین اقدامات متعددی انجام دادیم.
رضوی به اطعام کودکان غزه در افطاری شب «روز قدس» در سه سال گذشته اشاره کرد و تاکید کرد: امسال نیز مقارن با جنگ غزه کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد و مبلغ ناچیز اما مردمی به میزان 800 میلیون ریال جمع‌آوری شد و تصمیم گرفتیم که این هزینه را در اختیار محروم‌ترین افراد در غزه یعنی ایتام غزه قرار دهیم که به نظر ما اینها مستحق‌تر بودند.
وی با بیان اینکه هزینه این کمپین 6 ماهه عرضه اهدا می‌شود، افزود: ابتدا یک لیست 100 نفره اعلام شد و در نهایت به لیست 30 نفره‌ای از ایتام غزوای رسیدیم.
مسئول بخش بین‌الملل اتحادیه امت واحده در ادامه به حضورش در سال 2011 در غزه اشاره کرد و با یاد خاطره‌ای از حضورش، گفت: در میان مردم غزه علیرغم همه مشکلات یک چهره گریان ندیدم؛ چه خانواده اسرا و چه خانواده شهدا و ... و نه مادری نه خواهری نه پدری و نه هیچکس گریه نمی‌کرد و می‌شد در چهره آنها جمع «مظلومیت» و «مقاومت» را دید.
وی با بیان اینکه خنده‌ای که بر لبان کودکان غزوای بنشیند بسیار اهمیت دارد، افزود: ما در فعالیت‌های خود شاهد فعالیت گسترده جریان‌های تبشیری و وهابی هستیم و خلا حضور تفکر انقلابی را می‌بینیم؛ به نظر من ما با انقلاب اسلامی این وظیفه را بر دوش خود گذاشته‌ایم که از مستضعفین جهان حمایت کنیم که اگر حتی این معنا در قانون اساسی جمهوری اسلامی نبود به حکم انسانیت موظف به چنین اقداماتی بودیم.
در ادامه روح‌اله رضوی با خالد ابراهیم مسئول هماهنگ‌کننده «پویش شکوفه‌های زیتون» تماس تلفنی گرفت که وی در این تماس گفت: جنگ اخیر غزه خسارت انسانی زیادی برجای گذاشت و اسرائیل مردم و غیرنظامی‌ها را مورد هدف قرار می‌دادند و شاهد این بودیم که اسرائیل به عمد ساختمان‌های مسکونی و کودکان و مردم عادی را مورد هدف قرار می‌دادند که نتیجه این جنگ 51 روزه 2000 شهید بود که صدها تن از آنها کودکان بودند و در این بین بسیاری از کودکان مجروح شدند.
وی با بیان اینکه اسرائیل در این جنگ تمام نقاط غزه را مورد هدف قرار داد، افزود: به حدی حمله وحشیانه و گسترده بود تا جایی که به دلیل حجم آتش نمی‌شد مکان‌ها را تشخیص داد.
خالد ابراهیم به شرایط وخیم این روزها در غزه اشاره و تصریح کرد: از کمک‌های مردم ایران سپاسگزاریم و امیدواریم کمک‌های بیشتری از مردم ایران به دست ما برسد تا بتوانیم از آلام مردم غزه بکاهیم.
وی ضمن ابراز امیدواری برای استمرار طرح کمک به ایتام غزه، افزود: ما نیازمند استمرار چنین طرح‌هایی هستیم و این نیازمند حضور گروه‌های مردم نهاد ایرانی است که در همین جا از همه کسانی که در این کمپین حضور دارند تشکر می‌کنیم.
در ادامه این مراسم از نخستین اثر مشترک موسیقایی ایران و غزه به‌نام «غزه صخرة الانتصار» (غزه صخره پیروزی) رونمایی شد.
پس از رونمایی از این اثر، منصوری از خانه سرود انقلاب با بیان اینکه این اثر به دو زبان فارسی و عربی است و شعر عربی آن توسط «نهاد نشوان» و شعر بخش فارسی آن توسط «محمدمهدی سیار» سروده شده گفت: خواننده بخش عربی این ترانه را «عبدالمجید عریقات» از غزه برعهده داشته و بخش فارسی آن نیز به‌خوانندگی «پویا بابایی»‌ اجرا شده است.
وی با بیان اینکه این کار سریع و در زمان اندک و به سختی ساخته شد، افزود: این کار نخستین نوع از این کارها در مؤسسه هنری رسانه‌ای اوج بود که برای همبستگی با مردم غزه ساخته شد و امیدواریم کارهای بعدی بهتر انجام شود.
* سفیر نیکاراگوئه: شکی نداریم که فلسطینی‌ها پیروز می‌شوند
در ادامه این مراسم ماریو بارکوورو سفیر نیکاراگوئه به نمایندگی از سه کشور نیکاراگوئه، ونزوئلا و کوبا در سخنان کوتاهی گفت: قبل از همه از بچه‌هایی که برای کودکان غزه دعا کردند باید تشکر کنم؛ کودکانی که آینده ما هستند و امیدوارم در دنیای بهتر زندگی کنند.
وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش، افزود: وظیفه همه ما این است که درباره فلسطین به همگان آگاهی دهیم چرا که آنچه که فلسطینی‌ها انجام می‌دهند الگو و درسی برای ماست چراکه آنها برای استقلال و صلح می‌جنگند و راه آنان راه و رسم آزادگی است.
سفیر نیکاراگوئه با بیان اینکه همگان تهاجم صهیونیست‌ها را محکوم می‌کنیم، ادامه داد: ما هیچ شکی نداریم که فلسطینی‌ها پیروز می‌شوند و در سرزمین مادری‌شان باقی خواهند ماند و مبارزه همچنان ادامه دارد.
در ادامه این مراسم برخی از چهره‌های حاضر در کمپین حمایت از ایتام غزه بالای سن رفتند و سخنانی ایراد کردند که از جمله آنها، خانم فروز رجایی‌فر بود که گفت: ما ایامی است که شاهد تشکل‌های خیریه‌ای زنان و خانواده اسرای غزه هستیم لذا توصیه‌ام این است که قدم بزرگتری برداریم تا کمک‌های بیشتر مردمی را شاهد باشیمو
وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی به بهانه کمک‌های دولتی کم است، افزود: اعیادی که در آن به سر می‌بریم و محرمی که در پیش رو داریم به ما یاد می‌دهد که به یاد مظلومان باشیم و در کنار دولت که به غزه و ان‌شاء الله کرانه باختری سلاح می‌فرستد ما نیز مایحتاج مداومت مقاومت مردم غزه را تقدیم آنها کنیم.
* تشویق رزمندگان سپاه قدس و حاج‌قاسم سلیمانی به درخواست حسین دهباشی
حسین شیخ الاسلام نیز در سخنان کوتاهی با ابراز تاسف از عدم شناخت ایرانی‌ها از جایگاه و عظمت اسپانیولی‌ها و آمریکای لاتین گفت: غزه سمبل همه نداری‌هاست که با مقاومت بر همه دارایی‌ها پیروز شده است چراکه یک طرف آمریکا و اروپایی است که همه گونه پشتوانه نظامی، تبلیغاتی، سیاسی و ... برای صهیونیست‌ها تامین می‌کند و از سوی دیگر همه نداری‌هاست که برای سوخت و نان به کمک میازمند است.
حجت‌الاسلام حسینی نیز در سخنانی از مردم آمریکای لاتین تقدیر کرد و از حضورش در کنفرانسی در برزیل گفت و گفت: در آنجا پسری دیدم که ظاهر او به همراهی با فلسطین نمی‌خورد اما او کسی بود که عکس دسکتاپ رایانه‌اش عکس امام خمینی(ره) بود و می‌گفت من عاشق امام خمینی(ره) هستم.
محسن مومنی رئیس حوزه هنری نیز با اشاره به اهمیت سرپرستی ایتام نزد خدا، گفت: بی‌اعتنایی به ایتام توبیخ در بر دارد به‌ویژه که این ایتام از غزه باشد.
مجتبی رحماندوست نیز در سخنی کوتاه به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: ایشان در این حدیث عنوان می‌کنند که متکفل در بهشت چون دو انگشت کنار هم در کنار من است.
حسین دهباشی مستندساز نیز از حاضران در جمع خواست در کنار اینکه برای مردم غزه دست می‌زنند برای مبارزانی که در منطقه مبارزه می‌کنند و برای رزمندگان سپاه قدس و حاج قاسم سلیمانی دست بزنند.
سیاوش امیری شاعر و پژوهشگر نیز تنها به تک مصرعی اکتفا کرد و گفت: نمیرد فلسطین به این سادگی
علیرضا قزوه نیز در سخنانی حقوق مادی و معنوی سفرنامه سوریه خود را به مردم غزه و مردم سوریه تقدیم کرد و با اشاره به همایش اخیر ادبی در آبادان گفت: معتقدیم هم غزه، هم لبنان، هم شلمچه، هم کابل؛ اینها هیچ منافاتی با هم ندارد و این و آن کردن خودخواهی است.
در این مراسم همچنین فارسی‌نژاد که از بخش بین‌الملل کمیته امداد امام خمینی(ره) حضور داشت اعلام کرد دست در دست اتحادیه امت واحده ایتام غزه را برای یکسال تحت پوشش غذایی قرار خواهند داد.
بنابر این گزارش این مراسم همچنین دارای حواشی جالبی بود که از جمله انها
*یکی از کودکانی که برای کودکان غزه دعا می‌کرد گفت «امیدوارم مردم غزه ماکارونی بخورند» که موجب تشویق حضار شد؛ وقتی مجری از او پرسید که چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارد گفت «ماکارونی».
* دو تن از کودکان برای غزه سرود هماهنگ خواندند.
* شهاب اسفندیاری و رضا امیرخانی از دیگر چهره‌هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند
* به درخواست مجری حضار چند دقیقه‌ای به صورت مداوم برای مردم غزه که 51 روز زیر شدیدترین حملات مقاومت کردند دست زدند.
* در پایان مراسم برخی از حضار کمک‌های خود را در صندوق‌های جمع‌آوری کمک به ایتام غزه ریختند.
انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها