امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116811
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت هیأت وزیران مبلغ دویست و سی چهار میلیارد و ششصد میلیون ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت هیأت وزیران مبلغ دویست و سی چهار میلیارد و ششصد میلیون (234،600،000،000) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی از طریق بانک عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری های مربوط به آسیب دیدگان ناشی از سیل و زلزله با کار مزد (4%) در مناطق روستایی و (5%) در مناطق شهری تصویب کرد.

1. مبلغ دویست و سی چهار میلیارد و ششصد میلیون(234،600،000،000) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شرح جدول زیر از طریق بانک عامل با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری های مربوط به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و زلزله با کار مزد (4%) در مناطق روستایی و (5%) در مناطق شهری با ضمانت زنجیره ای پرداخت می‌شود.

طول دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی جمعا پانزده سال ( سه سال دوران مشارکت مدنی و دوازده سال دوران مشارکت اقساطی ) و برای واحدهای تعمیری هفت سال است. بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

2. معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی کرده و به شبکه بانکی پرداخت کند. این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالبات نیست.

میزان اعتبارات اختصاص‌یافته به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و زلزله در  جداول قابل مشاهده است.

3. مبلغ دویست و چهل و یک میلیارد و هشتصد و ده میلیون (241،810،000،000) ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور ، موضوع بند(ش) ماده(224) قانون برنامه پنجم توسعه، برای بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و زلزله به شرح جدول زیر در اختیار استان‌های ذیربط قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.

4. استانداری‌های مربوط موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند بازسازی مناطق و بخش های خسارت دیده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر دو ماه به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ارسال کنند.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها