امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116819
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش فارس،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری امروز در مراسم آغاز هفته ملی کودک که در مرکز همایش‌های برج ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش فارس،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری امروز در مراسم آغاز هفته ملی کودک که در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، در سخنانی با اشاره به عید قربان و عید غدیر، اظهار داشت: قهرمان عید قربان نوجوان 13 ساله‌ای به نام حضرت اسماعیل و قهرمان عید غدیر نیز یک نوجوان 13 ساله به نام حضرت علی‌(ع)‌ است.

وی ادامه داد: زمانی که حضرت علی (ع) 13 سال داشت، پیامبر (ص) اعلام کرد، هر کس به من ایمان آورد جانشین من است.

حجت‌السلام و المسلمین پورمحمدی به بیان روایاتی از رسول اکرم(ص) در خصوص کودک اشاره کرد و افزود: پیامبر می‌فرماید: بو و شمیم کودکان بوی بهشت می‌دهد و بچه با ادب و منزه و سالم مثل گل بهشتی است و بچه‌ها هم بازی و هم شادی می‌خواهند و اجازه بازیگوشی و شیطنت را به آنها بدهید.

وزیر دادگستری یادآور شد:‌ اگر می‌خواهیم انسان‌هایی عاقل در بزرگسالی داشته باشیم، باید اجازه بازی کردن بچه‌هایمان را بدهیم و پیامبر(ص) می‌فرماید، خانه‌ای در بهشت است بنام خانه شادی که کسانی می‌توانند به آنجا بروند که قلب بچه‌ها را شاد کنند.

وی تصریح کرد:‌ پیامبر به راستگویی و احترام به فرزندان تاکید می‌کند و باید بدانیم بچه‌های ما محصول دیروز ما هستند و باید با بازی، شادی، تکریم و تربیت تلاش کنیم زندگی شایسته‌ای برای آنها بوجود آوریم.

حجت‌السلام و المسلمین پورمحمدی با اشاره به مرجع کنوانسیون حقوق کودک، گفت:‌ مهمترین کار ایجاد یک بانک جامع اطلاعاتی برای فرزندانمان است و باید وضع محیط تربیتی، بازی، تحصیل و وضع اقتصادی آنها را داشته باشیم تا آنها را به وضعیت مطلوب هدایت کنیم.

وی با اشاره به کودکان بازمانده از تحصیل خاطرنشان کرد: بدنبال تهیه سند ملی کودک هستیم تا افق آینده را خوب ترسیم کنیم و مسئولین مختلف مانند وزارت آموزش و پرورش، بهداشت، وزارت ورزش و جوانان،‌فرهنگ ارشاد اسلامی، صدا و سیما و ... در یک برنامه جامع قرار گیرند و همه امکانات باید هماهنگ شود و آن موقع می‌توانیم به دستاوردهای بهتری برسیم.

وزیر دادگستری تصریح کرد: مرجع ملی کنوانسیون حقوق تهیه سند ملی کودکان و هماهنگی و هم‌افزایی بین مجموعه‌ها از جمله برنامه‌هاست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها