امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116822
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهیندخت مولاوردی امروز در افتتاحیه هفته ملی کودک که در مرکز همایش‌های بین‌المللی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهیندخت مولاوردی امروز در افتتاحیه هفته ملی کودک که در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، گفت: امیدوارم همه کودکان سرزمین ما شاد باشند و به دور از هرگونه بیماری و معلولیت، سرشار از امید زندگی کنیم.

وی ادامه داد: امروز فرصت مناسبی است تا  یادآوری کنیم در وضعیت مناسبی که هستیم و باید باشیم و بدون توجه به این وضعیت قطعاً رسیدن به توسعه پایدار دور از دسترس خواهد بود.

مولاوردی افزود: برای اینکه به آن وضعیت دسترسی پیدا کنیم باید مسیر توسعه خود را با مسیر دوستدار کودک تنظیم کنیم و منافع عالیه آنها را مد نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به روز جهانی کودک یادآور شد: این روز یادآور روز کودک به همه ماست و داشتن خانه، سرپناه، تغذیه مناسب، تفریح و شادی، سلامت و امنیت، پدر و مادر خوب و آموزش و یادگیری از حقوق اولیه کودکان است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان 4 اصل پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک یادآور شد: کودک نباید از تبعیض رنج ببرد و منافع آنها باید در نظر گرفته شود؛ کودکان باید حق حیات داشته و عقاید و نظرات آنها مورد توجه قرار گیرد و کودک باید در فضای سرشار از تفاهم بزرگ شود.

وی تصریح کرد: کودکان در این روز می‌خواهند این تضاد را یادآور شوند که آسیب‌پذیرترین گروه جامعه هستند.

مولاوردی گفت: آنچه که امروز به ما یادآوری می‌کند این است که برای پیشرفت کودکان تلاش شود و طبق نتایجی که یونیسف نشان می‌دهد در بسیاری از کشورها، نابرابری بین قشر مرفه و فقیر در حال افزایش است و باید یک رویکرد کودک‌محور و اولویت‌ به مناطق محروم باشد و یونیسف اعلام کرده است اگر تنها 5 دلار برای کودکان هزینه کنیم می‌توان جان 90 درصد کودکان را نجات داد.

وی اضافه کرد: بچه‌ها کمتر خبر دارند که روزی به نام خودشان ثبت شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها