امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116826
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علی‌اصغر یارمحمدی ظهر امروز در نشست خبری در بیمارستان پیوند اعضای منتصریه مشهد، با بیان اینکه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علی‌اصغر یارمحمدی ظهر امروز در نشست خبری در بیمارستان پیوند اعضای منتصریه مشهد، با بیان اینکه بیمارستان منتصریه نخستین پیوند کبد را در 19 بهمن ماه سال 91 آغاز کرده است، اظهار کرد: امروز نخستین سالگرد پیوند عضو در این بیمارستان است.

وی پیوند کبد را سخت‌ترین نوع پیوند دانست و افزود: متوسط ساعت کار برای یک عمل پیوند کبد در اتاق عمل 8 تا 12 ساعت است که در برخی موارد به 18 ساعت نیز می‌رسد.

یارمحمدی با تأکید بر اهدای عضو فرد مرگ مغزی، بیان کرد: بهتر است اهدای عضو از کسانی انجام شود که دچار مرگ مغزی شده‌اند تا ما مجبور نباشیم از افراد سالم عضو قبول کنیم تا آنان نیز ناقص شوند.

رئیس بیمارستان پیوند اعضاء منتصریه در ارتباط با محدودیت سنی برای پیوند عضو، عنوان کرد: معمولا سن 50 سال برای پیوند عضو در نظر گرفته می‌شود که البته در برخی شرایط این رقم ممکن است بالا و پایین شود.

وی به انواع پیوند در بیمارستان منتصریه اشاره کرد و یادآور شد: پیوندهای کلیه، کبد، پانکراس، قرنیه، پوست، قلب، ریه، روده و عروق انجام می شود و همچنین در تلاش هستیم سایر اعضا نیز در این بیمارستان پیوند زده شود.

یارمحمدی در ارتباط با پیوند کلیه، عنوان کرد: یک‌هزار و 350 نفر در لیست پیوند کلیه این بیمارستان هستند.

رئیس بیمارستان پیوند اعضای منتصریه به آمار پیوند اعضا در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: از تاریخ 19 بهمن ماه سال 90 تا پایان مرداد ماه امسال 470 پیوند کلیه، 18 پیوند کبد، پنج پیوند قلب، 20 پیوند مغز و استخوان، 130 پیوند قرنیه، 27 پیوند پوست، یک پیوند ریه و یک پیوند پانکراس در بیمارستان منتصریه انجام می‌شود.

یارمحمدی یادآور شد: از مجموع 10 هزار بیهوشی در بیمارستان 14 نفر زیر بیهوشی فوت کرده‌اند که علت فوت آنها مشخص نیست.

انتهای پیام/70005/صا20/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها