امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116834
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  جلسه ارتقاء رفاه اجتماعی و فقرزدایی با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  جلسه ارتقاء رفاه اجتماعی و فقرزدایی با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، احمد میدری معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کردونی مدیر کل آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه و مسئولان شهرستان اهواز برگزار شد.

در این جلسه رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور مفتخر است از ظرفیت نهادهای مردمی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود استفاده کند، اظهارداشت: در همین زمینه بسیاری از سمن‌ها و NGO‌ها با سازمان بهزیستی همکاری دارند.

وی تصریح کرد: جنس کار پیشگیری از اعتیاد مبتنی بر جامعه و اجتماع محور است و خانواده‌ها می‌توانند بهترین مربیان در امر پیشگیری در بخش اعتیاد باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نقش سمن‌ها، NGO ها و نهادهای مردمی در امر پیشگیری از اعتیاد گفت: باید از ظرفیت و پتانسیل این نهادها استفاده بهینه شود چرا که یکی از ویژگی‌های این مجموعه‌ها کم هزینه و چالاک بودن آنهاست.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه باید مراکز میان‌راهی فی‌مابین کمپ‌ها و خانه افراد پاک شده از اعتیاد راه‌اندازی شود، گفت: در این زمینه سازمان بهزیستی طرح‌های جدیدی را در دستور کار قرار داده است که تا پایان سال تعدادی از این خانه‌های میان راهی افتتاح و راه‌اندازی خواهند شد.

وی در پایان گفت: باید اورژانس اجتماعی در کشور تقویت شود و خانواده‌ها بتوانند مشکلات و موانع خود را به این مجموعه انتقال دهند در نهایت از خدمات آن استفاده کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها