امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116835
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد سلطانی‌فر امروز در ششمین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با موضوع نقد و بررسی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد سلطانی‌فر امروز در ششمین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با موضوع نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه سازمان نظام جامع رسانه‌ای کشور اظهار داشت: در بررسی و نقدهای صورت گرفته توسط کارشناسان و حقوق‌دانان مطالب قابل ملاحظه‌ای به چشم می‌خورد.

رئیس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها افزود: در این نقدها عنوان شده که عبارت غیر دولتی در پیش‌نویس روشن و شفاف مطرح نشده و همچنین برضرورت تعریف منافع ملی و امنیت ملی برای جلوگیری از هر گونه سوء برداشت تاکید شده است.

وی عدم در نظر گرفته شدن صلاحیت حداقلی برای روزنامه‌نگاران و نبود ضمانت اجرایی برای تضمین حقوق فعالان رسانه‌ای را از دیگر نقدهای وارده بر پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای عنوان کرد.

وی یادآور شد: همچنین در نقدها آمده است که این پیش‌نویس به بولتن تبلیغاتی دولت تبدیل شده است و برآیندی از تمام طرح‌های ناموفق گذشته بوده است.

سلطانی‌فر متذکر شد: افرادی که به نقد این پیش‌نویس پرداخته‌اند آن را با انجمن صنفی اشتباه گرفته‌اند به طوری که قرار نیست این قانون بیاید و جایگزین انجمن‌های صنفی شود.

وی همچنین به نکات مثبت بررسی‌ها اشاره کرد و گفت: از جمله نکات مثبتی که بر این پیش‌نویس وارد شده این است که انواع رسانه‌ها اعم از مکتوب، شفاهی و غیره در آن دیده شده است و این می‌تواند یک قدم رو به جلو باشد.

رئیس دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها خاطر نشان کرد: همچنین از دیگر نکات مثبت وارده قرار گرفتن رسانه‌ها زیر یک چتر سازمان نظام صنفی است.

وی خاطر نشان کرد: سازمان نظام صنفی مرکز اتکای روزنامه‌نگاران برای آموزش شغلی آنها محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها