امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116838
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محسن علی‌اکبریان ظهر امروز در نشست خبری در بیمارستان منتصریه مشهد، با اشاره به بیماری‌هایی که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، محسن علی‌اکبریان ظهر امروز در نشست خبری در بیمارستان منتصریه مشهد، با اشاره به بیماری‌هایی که سبب نارسایی کبد می‌شود، اظهار کرد: هپاتیت‌ها، بیماری‌های خود ایمنی، چاقی، کبد چرب و سایر بیماری‌های کبد سبب بروز بیماری نارسایی کبد می‌شود.

وی در ارتباط با میانگین سنی برای پیوند کبد، عنوان کرد: عمل پیوند کبد از 6 ماهگی تا 70 سالگی انجام می‌شود.

علی‌اکبریان به علائم نارسایی کبد اشاره کرد و گفت: خونریزی‌های گوارشی و ضعف مفرط از عمده موارد علائم این بیماری هستند.

نماینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیوند کبد و پانکراس با اشاره به دو نوع پیوند کبد، تصریح کرد: پیوند کبد از فرد مرگ مغزی به فرد زنده و همچنین از فرد زنده به فرد زنده انجام می‌شود که در حال حاضر در مشهد این پیوند تنها از فرد مرگ مغزی شده به فرد زنده است که ما در حال تلاش هستیم که نوع دیگر این پیوند را نیز در مشهد انجام دهیم.

وی در ارتباط با مراحل عمل پیوند کبد، بیان کرد: بیماران از طریق متخصصان داخلی و گوارشی به بیمارستان منتصریه معرفی می‌شوند و پس از تشکیل پرونده و انجام آزمایشات برای آنها کمیسیون پزشکی تشکیل می‌شود و سپس به لیست انتظار می‌روند تا کبد متناسب با سن و جنس و گروه خونی آنان پیدا شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه عمل پیوند عضو به صورت رایگان انجام می‌شود، تصریح کرد: هزینه پیوند عضو را وزارتخانه به عهده دارد و بیماران تنها هزینه داروها و معاینات را می‌دهند که برای این مورد نیز پیگیری‌ها با وزارتخانه ادامه دارد.

*راه‌اندازی انجمن حمایت از بیماران کبدی در مشهد

علی‌اکبریان از راه‌اندازی انجمن حمایت از بیماران کبدی در مشهد خبر داد و عنوان کرد: این انجمن که با کمک خیران راه‌اندازی شده است هزینه‌های درمان بیماران مبتلا به نارسایی کبد را تا حد زیادی متقبل می‌شود به طوری که امروزه بیماران نارسایی کبد در مشهد مشکل هزینه درمان ندارند.

وی با بیان اینکه ضریب موفقیت پیوند کبد در منتصریه بسیار موفقیت‌آمیز شده است، عنوان کرد: طی سال‌های اخیر اعزام بیمار به شیراز برای عمل پیوند بسیار زیاد بوده است اما امروز این آمار بسیار کاهش یافته است.

نماینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیوند کبد و پانکراس اظهار کرد: پیوند کبد در اطفال به دلیل نبودن نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات تاکنون در مشهد انجام نگرفته است و ما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا هر چه سریع‌تر این عمل نیز در مشهد انجام شود.

علی‌اکبریان خاطرنشان کرد: برای هر عمل پیوند کبد بیش از 50 نفر همکاری می‌کنند.

وی در ارتباط با عمل پیوند پانکراس بیان کرد: ما به لحاظ تجهیزات برای این پیوند مشکلی نداریم و در آینده نزدیک این عمل در مشهد انجام می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد کبد چرب را یکی عوامل مهم برای ابتلا به بیماری نارسایی کبد خواند و گفت: مصرف غذاهای چرب و آماده، ورزش نکردن، مصرف سیگار و الکل خطر ابتلا به کبد چرب را افزایش می‌دهد.

علی‌اکبریان به نقش هپاتیت‌ها در نارسایی کبد اشاره کرد و گفت: هپاتیت‌ها باید شناسایی شوند و سپس در راستای پیشگیری و درمان آنها باید اقدام شود تا پیوند کبد روز به روز کاهش یابد.

وی با بیان اینکه کبد چرب از طریق سونوگرافی و سایر آزمایشات مشخص می‌شود، اظهار کرد: این بیماری با راه‌های پیشگیری کاهش می‌یابد اما به طور کامل درمان نمی‌شود.

*مشهد رتبه سوم پیوند کبد در کشور را دارد

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، جایگاه مشهد را به لحاظ رتبه پیوند کبد سوم اعلام کرد و افزود: اولین جایگاه مربوط به شیراز است که بزرگترین مرکز پیوند کبد در دنیا بوده و جایگاه بعدی هم مربوط به تهران است.

علی‌اکبریان خاطرنشان کرد: 178 نفر در لیست انتظار پیوند کبد هستند که تاکنون 22 نفر آنها به دلیل نرسیدن عضو در زمان مناسب فوت کرده‌اند.

وی یادآور شد: 95 درصد پیوند کبد با موفقیت انجام شده است.

انتهای پیام/70005/ر40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها