امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116841
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در ادامه هفتادمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در ادامه هفتادمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص 400 نفر زندانی در زندان‌های ترکمنستان گفت: پیگیری اصلی این امور با وزارت امور خارجه است و امرو بین‌الملل قوه قضاییه هم تنها در مواردی که گزارشی به آنها ارجاع شود موضوع را پیگیری می‌کنند، این عددی را که گفتید من به درستی نمی‌دانم.

یکی از خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت غنچه قوامی و اعتصاب غذایی در زندان سوال کرد که وی گفت: من در مورد شخص ایشان سوالی نپرسیده ام اما به طور کلی اعلام کردم که اخیرا هیچ اعتصاب غذایی نداشتیم بیشتر از این نمی‌توانم چیزی بگویم.

وی در خصوص خبر وزارت اطلاعات مبنی بر خروج اسناد تاریخی از کشور گفت: در این خصوص دو نفر شناسایی و بازداشت شدند و افراد دیگری هم تحت تعقیب هستند.

معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: متاسفانه بی‌بی‌سی و کسانی که وابسته به آنها هستند اقدام به جاسوسی و دسترسی به اسناد طبقه‌بندی کردند که وزارت اطلاعات به دنبال شناسایی سایر افراد در این پرونده است.

یکی از خبرنگاران با اشاره به آزادی شهرام جزایری خطاب به اژه‌ای گفت که قوه قضاییه چه راهکاری دارد که دیگر این گونه افراد چنین فعالیت‌هایی را انجام ندهند که اژه‌ای گفت: اصولا بازدارنده بودن میزان مجازات وی را شما باید ارزیابی کنید و اینکه چه کاری می‌توان کرد که دیگر چنین افرادی این گونه فعالیت‌ها را انجام ندهند باز هم برعهده رسانه‌هاست که مردم را آگاه کند. متاسفانه افراد با عناوین جعلی به مردم نزدیک می‌شوند و مردم باید هوشیار باشند تا فریب آنها را نخورند.

سخنگوی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: مسئله پیشگیری از وقوع جرم یک امر فراقوه‌ای است و قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند با این موضوع برخورد کند. البته ما به سهم خود در سال‌های اخیر به موضوع پیشگیری از وقوع جرم توجه ویژه‌ای داشتیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها