امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116846
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، سید محسن دهقانی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیوند کبد یکی از بزرگ‌ترین و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، سید محسن دهقانی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیوند کبد یکی از بزرگ‌ترین و مشکل‌ترین جراحی‌ها در دنیا است اما به دلیل همت بلند سید علی ملک‌حسینی پدر پیوند کبد ایران بسیاری از این پیوندها در شیراز با موفقیت انجام می‌شود.سالانه بیش از 100 تا 110 پیوند کبد انجام می‌شود که 25 درصد آن مربوط به کودکان بوده و ضریب بهبود این بیماری در استان فارس قابل ‌افزایش است.

دبیر اجرایی این همایش تصریح کرد: فست‌فود، کم‌تحرکی، خوردن غذاهای پرچرب و استفاده از شیرینی ازجمله مواردی است که منجر به تشدید چربی کبد می‌شود و توجه به امر آموزش از سوی متولیان بهداشتی را می‌طلبد.عمل پیوند کبد در بیمارستان‌های دولتی به‌صورت رایگان انجام می‌شود و تمام هزینه آن را دولت پرداخت می‌کند.

رئیس همایش کشوری بیماری‌های گوارش و کبد نیز در این نشست در سخنانی اظهار داشت: در دنیای کنونی دسترسی به علوم آسان اما میزان مشکلات اهل علم بیشتر شده که با برپایی چنین همایش‌هایی گامی به‌سوی سلامت برداشته می‌شود.

محمود حقیقت تصریح کرد: در این همایش هرروز چهار پنل با حضور شش یا هفت نفر از اساتید به تشریح علل بروز بیماری کبد و کلیه پرداخته می‌شود. آموزش باید بر پایه یادگیری باشد تا شاهد جامعه‌ای سالم و به‌دور از هرگونه بیماری به‌ویژه بیماری‌های کلیدی و کلیوی باشیم.
انتهای پیام/2448/خ20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها