امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116849
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگوی خبری روز شبکه 6 با تبریک آغاز ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگوی خبری روز شبکه 6 با تبریک آغاز هفته ناجا اظهار داشت: خوشبختانه در چند سال گذشته مقام معظم رهبری مدال مجاهد فی سبیل‌الله را به عنوان برتری و ویژگی خاص پلیس جمهوری اسلامی ایران بر گردن سربازان نظام انداختند و این مدال شامل حال نیروی انتظامی شد که خوشبختانه گویای فرهنگ عمیق جهادی و معنویت در ناجا است.

سردار مؤیدی با بیان اینکه هفته ناجا با صبحگاه عمومی در ستاد فرماندهی ناجا آغاز شد، گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر همچون سایر نهادهای نیروی انتظامی برنامه‌های خوبی را در بحث اطلاع‌رسانی، ایجاد تعامل با شهروندان و جمع‌آوری اطلاعات از سمت مردم تنظیم کرده و با پتانسیل و قابلیت خوب خود توانسته به عنوان یک سرمایه سازمانی برای تنویر افکارعمومی گام بردارد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ناجا در طول 35، 36 سال متمرکز شدن بر بحث مبارزه با مواد مخدر است و یکی از شاهکارهای نظام و پلیس در این 36 سال کارنامه درخشان و موفق در امر مبارزه با مواد مخدر است که حتی سازمان‌های بین المللی نیز به این کارنامه اعتراف داشته‌اند.

وی با بیان این مطلب که 4 هزار شهید و 12 هزار ایثارگر محصول این 36 سال است، گفت: میانگین کشف در طول این 36 سال سالانه بیش از 500 تن است و چون ما در کنار کشور افغانستان هستیم به لحاظ مرز مشترک و تولید مواد مخدر در افغانستان که از سمت کشور ما ترانزیت می‌شود همواره مسئولیت سنگینی داشته‌ایم که خوشبختانه در یکی دو دهه اخیر شاهد کاهش ورود بوده‌ایم که به خاطر تمهیدات پلیس و همکاری با سازمان‌های مختلف است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در مرز خشکی ما شاهد ترانزیت مواد مخدر کلان بوده‌ایم که در یکی دو دهه اخیر آن را مهار کرده ایم و توانسته‌ایم ترانزیت مواد مخدر و سنتی از افغانستان و پاکستان را به حداقل برسانیم.

وی با بیان این مطلب که 70 درصد از  500 تن مواد مخدر کشف شده به سمت پاکستان حرکت می‌کرده، گفت: ما با اشرافیت مرزبانی توانستیم میزان تردد مواد مخدر از سمت افغانستان را به حداقل برسانیم، اما در محدوده مرزهای پاکستان به دلیل اقدامات قومی و قبیله‌ای و حاکمیت در مرزها شاهد ترانزیت مواد مخدر از خشکی به دریا هستیم.

سردار مؤیدی افزود: در سال گذشته 70 تن مواد مخدر که از سمت هرمزگان وارد شده بود کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان این مطلب که یکی از ویژگی‌های عصر حاضر، مواد مخدر عصر صنعتی است گفت: مواد مخدر صنعتی اجتناب‌ناپذیر است و در هر جا تولید می‌شود.

سردار مؤیدی ادامه داد: مواد مخدر صنعتی دستاورد غرب است و در سال 2012 نزدیک به 13 هزار کارگاه و آشپزخانه در آمریکا تولید شد و امروز رکورد تولید آن در آفریقا و آمریکاست.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این مطلب که بیش از 95 درصد کشفیات مواد مخدر سنتی است، گفت: مقدار کمی از کشفیات ما مواد مخدر صنعتی است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: تا سال 89 قانون مبارزه با مواد مخدر صنعتی نداشتیم و در زمان دبیرکلی سردار مقدم یکی از کارهای مؤثر ایشان وضع قوانین مبارزه با مواد مخدر صنعتی بود که از آن زمان بستر فراهم شدو به مبارزه این مواد رفتیم و در اقدامات اولیه ضربات مهلکی وارد کرده و یک فضای ناامن ایجاد کردیم.

وی گفت: این مواد چون از نوع شیمیایی است و از ترکیب مواد شیمیایی تولید می‌شود و مواد اولیه‌اش در دسترس شهروندانش است مستلزم همکاری و هوشیاری مردم است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: اگر مردم در بحث اطلاعات و اخبار مواد مخدر صنعتی با پلیس همکاری نکنند پلیس توفیقاتی به دست نخواهد آورد و امیدواریم همکاری مردم در این زمینه ادامه یابد.
ادامه دارد...
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها