امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116850
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت بیونیم در کانادا دستبندی هوشمند به نام «نیمی» ساخته است؛ این دستبند با متصل شدن به

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شرکت بیونیم در کانادا دستبندی هوشمند به نام «نیمی» ساخته است؛ این دستبند با متصل شدن به اینترنت اجازه می‌دهد کاربر با ضربان قلب خود تمام دستگاه‌هایی که متعلق به اوست و دارای رمز یا کلید هستند را باز کند.

برای مثال اگر کاربر کلید یا رمز قفل خانه را فراموش کرده باشد می‌تواند با ضربان قلب خود از طریق دستبند، آن را باز کند.
این دستبند متصل هوشمند مانند ابزار احراز هویت به منظور باز کردن بسیاری از اشیاء روزمره ساخته شده است؛ ضربان قلب هر فرد مانند اثر انگشت، منحصر به همان فرد است و احراز هویت تا وقتی دستبند به مچ دست کاربر بسته شده باشد، ادامه دارد.

وقتی دستبند به مچ دست بسته می‌شود با متصل شدن از طریق ضربان قلب کاربر می‌تواند وسایل مورد نیاز او را باز کند؛ فقط کاربر باید انگشت خود را بر روی یک سنسور که روی دستبند قرار دارد فشار دهد؛ این کار باعث جریان الکتریکی می‌شود و دستبند قادر به تشخیص ضربان قلب است؛ به محض روشن شدن چراغ LED، دستبند ضربان قلب را تشخیص می‌دهد.

این دستبند دارای عملکردهای دیگر مانند اطلاع رسانی ایمیل‌های جدید و یا پیام‌های شبکه‌های اجتماعی نیز خواهد بود؛ توسط این دستگاه کاربر می‌تواند تمام دستگاه‌های رمزدار خود را باز کند و با تمام دستگاه‌های مورد نیاز خود در ارتباط باشد.

در واقع این دستبند مانند یک رمز عبور است و برای حفظ حریم شخصی کاربران طراحی شده است.

این دستبند در آخر سال 2014 به قیمت 79 دلار فروخته می‌شود.


انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها