امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116852
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژاله فرامرزیان در نشست نقد و بررسی لایحه سازمان نظام صنفی رسانه‌ای که امروز در محل دفتر ...

به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژاله فرامرزیان در نشست نقد و بررسی لایحه سازمان نظام صنفی رسانه‌ای که امروز در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد، اظهار داشت: علت اینکه این پیش‌نویس با مسئله انجمن‌های صنفی مشابهت پیدا کرد، طرح پاسخ رئیس‌جمهور در مورد فعالیت‌های انجمن صنفی بود و خود این پیش‌نویس شائبه تشکل صنفی را به وجود آورد، در حالی که باید با یک نگاه از پایین به بالا تدوین شود.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با بیان اینکه موضوعاتی که اهمیت دارد باید در کل قانون جاری و ساری باشد، افزود: در برنامه‌های پنج ساله زمانی که می‌خواهیم از یک مسئله رها شویم و خیال خود را راحت کنیم یک نظام جامع برای آن پیش‌بینی می‌کنیم.

وی گفت: این در حالی است که اگر مسئله‌ای می‌خواهد به سرانجام برسد باید در کل قانون جاری و ساری شود و آنجاست که حقوق صنفی رسانه لحاظ می‌شود.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایرانی با بیان اینکه ما درباره سازمانی صحبت می‌کنیم که سلول‌های آن را نمی‌شناسیم، ابراز داشت: مجموعه مندرجات این پیش‌نویس چند مسئله اصلی دارد؛ نخست اینکه مهمترین مسئله کارکرد سازمان صنفی است. ما می‌خواهیم از صنف رسانه‌ای حمایت کنیم در نتیجه باید حدودش را مشخص و مسائل آن را حل کنیم نه اینکه فقط تقاضایی از دل آن بیرون بیاید و مدیریت شود.

فرامرزیان گفت:‌ هیچ یک از حالات مذکور در این پیش‌نویس دیده نشده است، به این پیش‌نویس نگاه دولتی شده است، در صورتی که باید تقاضا از سوی صنف مطرح شود و خود صنف، مکانیزم آن را ارائه دهد.

وی گفت: مسئله دیگر این است که در بحث مالی و اعتباری این پیش‌نویس بر کمک‌های مالی مردم حساب شده است، یعنی اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

فرامرزیان بیان داشت: مورد آخر روش‌هایی است که در این پیش‌نویس مطرح شده است و یکی از آنها نظام تنبیهی است، این نظام تهدید بیشتر ایجاد می‌کند و بر جریان آزاد اطلاع رسانی تاثیر می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه باید از گسترش مراکز تصمیم‌گیری و نظارتی در این پیش‌نویس کاسته شود، خاطرنشان کرد: عنوان صندوق حمایتی که در این پیش‌نویس مطرح شده است نیز با ساز‌وکاری مناسب باعث افزایش کیفیت آثار روزنامه‌نگاری می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها