امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116863
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین  طی سخنرانی از وجود برخی کارشکنی‌ها در سیستم مالی و خرید ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین  طی سخنرانی از وجود برخی کارشکنی‌ها در سیستم مالی و خرید و فروش سهام در بازار بورس این کشور خبر داده و ضمن محکوم کردن آن‌ها اعلام کرد که این‌گونه اقدامات از جانب سودجویان خارجی مورد پشتیبانی و حمایت قرار می‌گیرد.

خبرگزاری «ته‌لام» در این خصوص نوشت: بر اساس گزارشات مؤسسات مالی معتبر در وب سایت دولت آرژانتین طی چند روز اخیر خرید سهام‌هایی به ارزش یک هزار و پانصد میلیون پزو در بورس این کشور ثبت شده است که صحت نداشته و در حقیقت ساختگی بوده است.

بخش مسئول در جلوگیری از وقوع چنین کارشکنی‌ها و تقلباتی در سازمان بورس آرژانتین پس از اعتراض «فرناندز» در خصوص فعالیت گروه‌های اقتصادی ضد دولتی به طور رسمی کار خود را آغاز و این امر را مورد پیگیری شدیدی قرار داده است.

این شکایت از جانب دولت آرژانتین زمانی اعلام شد که علاوه بر تحمل فشارهای حاصل از حملات رسانه‌ای صندوق کرکس علیه دولت آرژانتین  بازار بورس این کشور نیز با رکود و رخنه‌ای در قیمت دلار و بخش خرید و فروش سهام ها روبه رو شده بود.

«خوآن کارلوس فابرگا» رئیس بانک مرکزی آرژانتین یک روز پس از سخنان اعتراض آمیز «فرناندز» اعلام کرد که احتمال زیادی جهت جاسوسی در اطلاعات بانکی کشور در رابطه با مبادلات ارزی وجود دارد؛ چرا که «انریکه وانولی» رئیس سابق نهاد نظارت بر بازار کشور در پنج شنبه گذشته جایگزین «فابریگا» شده و به دلیل انجام برخی بی‌نظمی‌ها، منصب شغلی‌اش به حالت تعلیق در آمد.

در این راستا «جین زیگلر» محقق سوئیسی سازمان ملل متحد طی سخنانی در روزنامه «پاخینا دوسه» مقامات صندوق کرکس را به عنوان بزرگترین راهزنان مالی در سیستم بانکی جهانی معرفی کرده است.

«زیگلر» در مقابل گروهی از محققان شورای حقوق بشر سازمان ملل در رابطه با این صندوق اعلام کرد: مقامات صندوق کرکس بدون هیچ شکی بالاترین مرتبه را در ریاکاری و راهزنی مالی دارا می‌باشند.

«زیگلر» همچنین آن‌ها را نوعی گروه الیگارشی مالی در جهان معرفی کرد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها