امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116868
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، «اوهورو کنیاتا» رئیس‌جمهور کنیا امروز دوشنبه از تصمیم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، «اوهورو کنیاتا» رئیس‌جمهور کنیا امروز دوشنبه از تصمیم خود برای حضور در جلسه روز چهارشنبه آینده دادگاه بین‌المللی کیفری (لاهه) برای رسیدگی به تعویق مجدد روند محاکمه خود به اتهام جنایت علیه بشریت خبر داد.

بر اساس این گزارش، اوهورو کنیاتا نخستین رئیس‌جمهوری خواهد بود که در خلال دوران ریاست جمهوری خود در دادگاه بین‌المللی کیفری حاضر می‌شود.

رئیس‌جمهور کنیا اعلام کرده که برای حفظ حاکمیت جمهوری کنیا در زمان حضور خود در لاهه، معاون خود «ویلیام روتو» را به عنوان رئیس‌جمهور موقت کشور منصوب کرده است.

رئیس جمهور کنیا به جنایت علیه بشریت به دلیل نقش احتمالی در خشونت‌های انتخاباتی 2008 - 2007 با بیش از 1000 کشته و بیش از 600 هزار آواره متهم است و گفته می‌شود که وی در این حوادث با تشدید خشونت‌هایی نظیر قتل، تجاوز، انتقال اجباری شهروندان و محاکمه‌های فراقانونی مرتکب جنایات علیه بشریت شده است.

این در حالیست که وی سازماندهی این خشونت‌ها را رد کرده و از دادگاه خواسته است تا این پرونده را متوقف کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها