امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11688
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 209
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌ نقل از روابط ‌عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌ نقل از روابط ‌عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران، نصرت‌الله لطفی با بیان اینکه امروز بیداری اسلامی در منطقه حاصل حرکت الهی حضرت امام و قیام 15 خرداد در سال چهل و دو است افزود: ما به دنبال جامه عمل پوشاندن به فرمایش‌های حکیمانه امام (ره) هستیم، 15 خرداد مخصوص یک شهر و یک محل و استان نیست، حضور آگاهانه مردم از تمام کشور است که آثار و برکات ان را به جا گذاشته است.

رئیس ستاد کشوری مراسم پنجاهمین سالگرد بزرگداشت 15 خرداد افزود: بعد از حرکت رضاخان و پسرش در اسلام‌زدایی، قیامی که امام (ره) آغاز کردند تجدید حیات اسلام بود که امام به پشتیبانی مردم انجام دادند.

لطفی افزود: ما در پی تبیین جایگاه رهبری و مدیریت امام(ره) در عرصه بین‌المللی هستیم همان‌طور که امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی نام گرفته است، 15 خرداد امسال مقدمه‌ای برای تحقق حماسه سیاسی بیست و چهارم خرداد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این ستاد هماهنگ با ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) انجام وظیفه می‌کند، گفت: طبق مصوبه قانونی مسئولیت برگزاری سالگرد ارتحال امام به عهده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است اما با توجه به اینکه حرم امام (ره) در تهران تولیت دارد، مسئولیت برگزاری مراسم را آن ستاد به عهده گرفته است.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های ستاد بزرگداشت پنجاهمین سالگرد قیام پانزده خرداد پرداخت و گفت: بیداری اسلامی امروز دستاوردی از قیام پانزده خرداد است که اکثر شهرها در این امر سهیم بودند اما با توجه به اینکه آغاز قیام در فیضیه قم بود، همایش بین‌المللی با عنوان همایش بیداری اسلامی دستاورد قیام خونین 5 خرداد 42 در مدرسه فیضیه قم برگزار و از تمبر یادبود این رویداد رونمایی می‌شود.

لطفی از برگزاری بیست و پنج همایش استانی خبر داد و گفت: برگزاری 30 یادوراده شهدای 15 خرداد در کشور نیز در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد کشوری مراسم پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد افزود: برای اینکه چرایی و دستاورد این قیام برای آیندگان نیز تبیین شود در این جهت پنج کتاب مرتبط با این قیام در بخش‌های مختلف چاپ و تدوین شده که تا پایان سال به بازار عرضه خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه بزرگداشت قیام 15 خرداد نباید محدود به یک روز در سال باشد افزود: امسال باید حماسه پانزده خرداد به عناوین مختلف گرامی داشته شود.

لطفی به برگزاری 500 نمایشگاه با عنوان خرداد مناسبت‌ها‌ در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: مناسبت‌های قبل و بعد از انقلاب در این نمایشگاه برای جوانان نسل سوم به نمایش گذاشته می‌شود.

لطفی اعزام مبلغ برای تبلیغات گسترده شهری را از دیگر اقدامات ستاد برگزاری بزرگداشت پانزده خرداد عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقات در رسانه ملی، شب شعر و مسابقات فرهنگی، کتابخوانی و ورزشی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد برگزاری مراسم پنجاهمین سالگرد قیام 15 خرداد گفت: طبق برنامه‌ریزی با هیئت‌های مذهبی، در مهدیه تهران مراسم باشکوه گرامیداشت 15 خرداد برگزار خواهد شد. 
انتهای پیام/2462/ک/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها