امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116885
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری العربیه، پلیس ژاپن در حال بازجویی از دانشجویی است که به ظن داشتن قصد پیوستن به داعش، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری العربیه، پلیس ژاپن در حال بازجویی از دانشجویی است که به ظن داشتن قصد پیوستن به داعش، مورد سوال و جواب نیروهای امنیتی قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، پلیس ژاپن یک دانشجو و چند مرد را به ظن قصد برای پیوستن به داعش مورد بازجویی قرار داده است؛ در صورت اثبا این مطلب، این مورد اولیم مورد قصد یک ژاپنی برای پیوستن به داعش خواهد بود.
پلیس توکیو در این خصوص اطلاعات تکمیلی و جزئیاتی از پرونده را به خبرنگاران ارائه نداده ولی شبکه خبری «ان‌اچ‌کی» ژاپن به نقل از منابع آگاه خود گفته که دوانشجوی مزبور، یک پسر 26 ساله بوده که با چند مرد جوان دیگر، در یک خانه اجاره‌ای زندگی می‌کرده است.
بر اساس اطلاعات واصله به «ان‌اچ‌کی»، این دانشجو چندین روز در سر کلاس‌های دانشگاه حاضر نشده بوده و بر اساس اعترافات خود، به دنبال دیدن یک پوستر «کار در سوریه» در یک مغازه فروش کتاب های دست دوم، به دنبال سفر به این کشور و پیوستن به داعش بوده است.
بر اساس قوانین جزایی ژاپن، متهمین به اقدام در راستای جنگ فردی، در صورت اثبات جرم تا 5 سال در پشت میله‌های زندان خواهند ماند.
پیش از این هم یک‌بار نام کشور خوشید تابان در اخبار با نام داعش عجین شده بود؛ «هارونا یاکوآ» شهروند 42 ساله ژاپنی است که در سوریه به دست تروریست‌ها به گروگان گرفته شده است، «یاکوآ» پیش از این از کارکنان یک شرکت خصوص خدمات امنیتی بوده است.
هنوز اطلاع دقیقی از انگیره این گروگان ژاپنی برای سفر به سویه در دست نیست؛ تاکنون سر چهار نفر از اتباع غربی گروگان گرفته شده توسط داعش در مقابل دوربین از تن جدا شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار