امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116887
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل، «ریبوار کریم ولی» یکی از نویسندگان و روزنامه نگاران وابسته به حزب دمکرات کردستان عراق ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اربیل، «ریبوار کریم ولی» یکی از نویسندگان و روزنامه نگاران وابسته به حزب دمکرات کردستان عراق در گفت‌وگو با آژانس «شار پرس» طرح موضوع استقلال کردستان از طرف مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان را شتابزده دانست و گفت :من معتقدم در خصوص تشکیل دولت کردی آقای بارزانی شتاب زده عمل می‌کند و این هم به کهولت سن وی بر می‌گردد چرا که می‌خواهد آنچه را پدرش نتوانست عملی کند، اجرا کند.
این روزنامه نگار وابسته به حزب دمکرات کردستان عراق در ادامه می گوید: حتی اگر ما در بهترین شرایط قرار داشته باشیم دسته‌بندی‌های سیاسی کنونی کردستان عراق اجازه تشکیل دولت کردی را نمی دهد، اتفاقات شهر شنگال نشان داد که ما دروغ گوترین ملت جهان هستیم چون در شرایطی که ادعای وحدت سیاسی را داریم ولی متحد نیستیم.
ریبوار کریم ولی در خصوص مشارکت حزب دمکرات کردستان عراق در نبرد با داعش می گوید : ابتدا حزب دمکرات کردستان قصد ورود به این نبرد را نداشت ولی تلاش پ.ک.ک و اتحادیه میهنی کردستان عراق و بخش اندکی در حزب دمکرات سبب شد که این حزب وارد این نبرد شود.

 وی افزود: اگرچه من معتقدم این نبرد برای درهم شکستن ابهت حزب دمکرات کردستان عراق بود ولی باز معتقد هستم که حزب دمکرات کردستان عراق بار دیگر با قدرت به عرصه سیاسی بازخواهد گشت.

این روزنامه نگار عراقی که یکی از استراتژیست های شبکه تلویزیونی رووداو وابسته به نیچیروان بارزانی است، در مورد سرنوشت جنگ در منطقه می‌گوید این نبرد سرانجام در مناطق کردنشین سوریه نهایی خواهد شد و دامنه این جنگ‌ها به این منطقه نیز کشیده خواهد شد.
ریبوار کریم ولی در خصوص جریان های مختلف در درون حزب دمکرات کردستان عراق می گوید: بله درست است، هر نوع تصمیم‌گیری در حزب دمکرات کردستان عراق از سه فیلتر می گذرد.1- مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق .2- نیچیروان بارزانی نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان عراق و 3- مسرور بارزانی رئیس سازمان امنیت اقلیم کردستان عراق و طبیعی است این جریان‌ها در خصوص مسائل با همدیگر اختلاف نظر داشته باشند.
در ارتباط با سرنوشت اتحادیه میهنی کردستان عراق و نقش این حزب در آینده سیاسی کردستان عراق وی تاکید می کند که اتحادیه میهنی باید زنده بماند چرا که اگر در صحنه باقی نماند، توازن سیاسی در کردستان عراق بهم خواهد خورد و کردستان ویران خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها