امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116897
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی، رئیس فراکسیون تاریخ مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی در تهران، گفت:

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی، رئیس فراکسیون تاریخ مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی در تهران، گفت: برگزاری این سمپوزیوم در تهران با حضور مهمانان و مجسمه‌سازان خارجی هم از نظر جذب توریست و هم از نگاه نمایش چهره فرهنگی و هنر دوست ایران و ایرانیان به دنیا حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: ضمن این که این اقدام شهرداری تهران در برگزاری این سمپوزویم مقبول است، انتظار می‌رود این دست از برنامه‌ها تنها به تهران محدود نشود و در شهرستان‌های مختلف این فرصت برای علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی ایجاد شود.

هروی ادامه داد: متاسفانه تمرکز فعالیت‌های هنری در تهران است در حالی که شهرستان‌های کشور ما مملو از مردم هنر دوست و استعدادهای هنری مختلف است که باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

رئیس فراکسیون تاریخ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جذب گردشگری خارجی در شرایط فعلی از طریق کانال های هنری، گفت: زبان مشترک مردم دنیا هنر است و در شرایط فعلی بین‌المللی ایران با توجه به تبلیغات منفی که در مورد کشور ما انجام می‌شود این دست از برنامه‌ها می‌تواند فرصتی برای نمایش تاریخ پربار ایرانیان باشد و رویکرد مجامع بین‌المللی را نسبت به کشور ما تا حد زیادی مورد واقع‌بینی قرار دهد.

نماینده مردم قائنات و زیر کوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: با توجه به این‌که سال جاری از جانب مقام معظم رهبری، سال فرهنگ و اقتصاد نامیده شده است از این نظر توجه به برگزاری نمایشگاه‌ها و سمپوزیوم‌های هنری به خصوص در زمینه هنرهای تجسمی که همواره مورد بی‌توجهی و کم‌لطفی است، برگزاری این رویداد هنری اقدامی مناسب و در خور تقدیر است.

ششمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران (سنگ) به همت سازمان زیباسازی شهر تهران از 23 شهریور تا 15 مهر ماه در پارکینگ باز برج میلاد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار