امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11690
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه که عصر دیروز (چهارشنبه) به ریاست محمود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه که عصر دیروز (چهارشنبه) به ریاست محمود احمدی‌نژاد برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت اجرای طرح واگذاری سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی ارائه و سپس چارچوب آغاز معاملات سهام عدالت در بازار بورس، پس از بحث و بررسی، به تصویب رسید.

بر این اساس، مقرر شد دستورالعمل لازم برای اجرای این مصوبه، توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با رویکرد حفظ حقوق سهامداران و آموزش و ترویج فرهنگ سهامداری، ثبات بازار سرمایه، نظارت دولت و تداوم و رشد پایدار ارزش سبد سهام شرکت های سرمایه گذاری، به نحوی تدوین شود که عملیات معاملات سهام عدالت در بورس به تناسب سهام آزاد شده، از شهریور سالجاری میسر شود.

همچنین بر اساس مصوبه شورایعالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، سازمان خصوصی سازی اجازه دارد به آن دسته از مشمولین واجد شرایط، نظیر کارگران فصلی و ساختمانی، افراد فاقد شغل و سایر افراد باقیمانده که تاکنون از مزایای سهام عدالت برخوردار نشده‌اند، با شرایط مشابه قبل، به صورت اقساطی سهام عدالت واگذار کند.

شورایعالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، همچنین به سازمان خصوصی سازی اجازه داد، تدابیری اتخاذ نماید، تا زمانی که سهام عدالت آزاد نشده، به نحوی در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر مشارکت شود که طرح واگذاری سهام عدالت تضعیف نشده و منابع لازم برای اداره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی نیز تامین شود.

در این جلسه همچنین گزارشی از سازمان خصوصی سازی در مورد عملکرد واگذاری‌ها ارائه شد که مطابق آن از سال 1380 تاکنون بالغ بر 119 هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده که بیش از 59 درصد آن به روش عرضه در بورس، 7 درصد به روش عرضه در فرابورس، 33 درصد از طریق مزایده و کمتر از یک درصد نیز مذاکره‌ای و با فراخوان عمومی صورت گرفته است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز گزارشی درباره آخرین وضعیت عملکرد بازار سرمایه ارائه کرد که بر اساس آن ارزش کل بازار بورس 218 هزار میلیارد تومان، بازار فرابورس 60 هزار میلیارد تومان و ارزش مجموع بازار بورس و اوراق بهادار کشور به بیش از 278 هزار میلیارد تومان بالغ می شود که این رقم از ابتدای دولت نهم تاکنون 9 برابر رشد داشته است.

بر این اساس، شاخص کل بورس کشور در حال حاضر 45 هزار و 162 واحد است که این شاخص در ابتدای سالجاری 38 هزار و 41 واحد بوده است.

همچنین ارزش کل معاملات بورس‌های کشور شامل بورس، فرابورس و بورس کالا نیز از ابتدای سالجاری تاکنون 37 هزار و 600 میلیارد تومان است که این رقم در دوره مشابه سال 91، حدود 10 هزار میلیارد تومان بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار