امروز : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 21
۱۹:۳۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11691
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 67
فاطمه فکوریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به آغاز به کار رسمی پویش امید (ستاد دانشگاهی و نوجوانان عارف) اظهار کرد: همواره ...

فاطمه فکوریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به آغاز به کار رسمی پویش امید (ستاد دانشگاهی و نوجوانان عارف) اظهار کرد: همواره سعی‌مان بر آن بوده تا امیدوارانه بیندیشیم و عمل کنیم، حتی در وضعیتی چون امروز که بی‌تدبیری، قدرت‌طلبی و قانون‌گریزی کشور را در مسیر خطرناکی قرار داده است، روحیه‌ امید را در خود حفظ کنیم.

وی افزود: امید را تنها کلید دست یافتن به آینده‌ای بهتر برای ایران یافتیم و با اتکای به پروردگار و احساس مسئولیت در برابر انقلاب و خون شهیدان، گردهم آمدیم و «پویش امید» را آفریدیم تا بار دیگر با مهر دست در دست هم نهیم و فریاد بزنیم که قهر و انفعال راه‌حل مشکلات‌مان نیست.

فکوریان ادامه داد: تنها با حرکت و تلاش آگاهانه و عاقلانه در سایه‌ امید به آینده است که می‌توان کشور را آن‌طور که شایسته ایرانیان است، بسازیم.

دبیر پویش امید ستاد انتخاباتی عارف در خراسان‌رضوی با اشاره به سهم دانشجویان در صحنه انتخابات، تصریح کرد: پویش امید جمعی از جوانان و دانشجویان این مرز و بوم بوده که در مسیر امید به آینده و تلاش و بهره‌گیری از انرژی و شور جوانی سهمی در بهتر شدن آینده ایران فعالیت می‌کنند.

فکوریان یادآور شد: انتخابات ریاست‌جمهوری فرصتی مناسب برای رسیدن به بلوغ فکری و سیاسی بوده و از همین حیث با تشکیل و راه‌اندازی این بخش در ستاد عارف حرکت کرده‌ایم تا اثبات کنیم دوران شعار و سیاست‌بازی قدرت‌طلبان بی‌تقوا به سر آمده است.

وی تاکید کرد: اکنون و پس از گذشت سی‌وچهار سال از انقلاب، کشور نیاز به ثبات و آرامش دارد و عقلانیت، قانون‌گرایی، تدبیر و اخلاق لازمه دست یافتن به آینده‌ای روشن است.

دبیر پویش امید ستاد انتخاباتی عارف در خراسان‌رضوی با تاکید بر اینکه باید نگاه عملی را جایگزین شعار در امر اداره کشور کرد، گفت: به جای شعارها به عملکردها نگریستیم و عارف را با ویژگی‌هایی چون تعهد، اخلاق‌گرایی، عقلانیت و ایستادگی مدبرانه بر سر مواضع، مناسب‌ترین گزینه برای اداره کشور یافته و 34 سال تجربه‌ کار علمی، مدیریتی و اجرایی وی را بارزترین مشخصه و گنجینه‌ای ارزشمند برای پیشرفت ایران در بستر آرامش و ثبات می‌دانیم.

وی اذعان کرد: پویش امید به عنوان ستاد جوانان و دانشجویان عارف در اسفند ماه 1391 با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد و با یاری جمعی از جوانان و دانشجویان سراسر کشور فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده است، ضمنا پویش امید خراسان‌رضوی نخستین پویش امید یا همان ستادهای جوانان و دانشجویی عارف بود که در سطح کشور در اردیبهشت 1392 تشکیل شد.

* نوگرایی، اندیشه‌محوری و اعتقاد به خرد جمعی در سرفصل فعالیت ستاد عارف

 فکوریان از اقدامات ستاد دانشجویی و جوانان عارف در خراسان‌رضوی یاد کرد و ادامه داد: نوگرایی، اندیشه‌محوری و اعتماد به خرد جمعی محور فعالیت ما است.

دبیر پویش امید ستاد انتخاباتی عارف در خراسان‌رضوی گفت: ما جوانان اصلاح‌طلب خراسانی در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای استقرار گفتمان اصلاح‌طلبی و معرفی عارف، این انقلابی با تمام قوا سعی در معرفی وی به آحاد جامعه را داریم.

*ایجاد نشاط و پویایی انتخابات در دانشگاه‌ها از دستاوردهای پویش امید

فکوریان با تشریح و توصیف نقش دانشگاهیان و جوانان در صحنه انتخابات تصریح کرد: با توجه به اینکه جوانان و به‌ویژه دانشگاهیان از گروه‌های مرجع جامعه به شمار می‌آیند در انتخابات نیز می‌توانند نقش به سزایی در مسیردهی به افکار اقشار مختلف مردم داشته باشند که پویش امید هویت خود را بر این اساس استوار ساخته است.

وی اظهار کرد: دستاوردهای فعالیت پویش امید در چند ماه اخیر، نشان داده است که با کمک دانشجویان و جوانان توانستیم در دانشگاه‌ها روحیه بی‌انگیزگی و بی‌تفاوتی را در همین مدت کوتاه برطرف کنیم که این دستاورد بزرگی است و باید این روند ادامه یابد.

*راه‌اندازی هسته‌های پویش امید در دانشگاه‌های کشور

دبیر پویش امید ستاد انتخاباتی عارف در خراسان‌رضوی از استقبال جوانان و دانشگاهیان از پویش امید خبر داد و افزود: پویش امید ستادهای جوانان و دانشجویی عارف به صورت کاملا خودجوش در تمام کشور حمایت خود را از برنامه‌های عارف اعلام داشته و در بیشتر دانشگاه‌های کشور هسته‌های پویش امید در دانشگاه‌ها اعلام حضور کرده‌اند.

*با ارائه برنامه و توانایی خود را به اثبات می‌رسانیم نه نفی دیگران

فکوریان شفافیت و صداقت با مردم را دو اصل مهم در ستاد تبلیغاتی عارف دانست و یادآور شد: از فریب افکار عمومی برای افزایش آرای خودمان پرهیز و از تجملات و تبلیغات به شدت فاصله می‌گیریم.

وی اذعان کرد: برنامه‌های ما واقع بینانه خواهد بود، از وعده‌ها و شعارهای سطحی، عوام‌فریبانه و دست نیافتنی پرهیز می‌کنیم.

دبیر پویش امید ستاد انتخاباتی عارف در خراسان‌رضوی گفت: در نقد گذشته انصاف را رعایت کرده و در کنار نقاط ضعف به نکات مثبت نیز اشاره می‌کنیم؛ به اختلافات برای کسب رای دامن نخواهیم زد، تلاش می‌کنیم خود را از طریق برنامه‌ها و توانایی‌ها اثبات کنیم نه نفی دیگران.

فکوریان با بیان اینکه به حرمت استفاده از بیت‌المال در راستای منافع شخصی اعتقاد داریم، تاکید کرد: در فعالیت انتخاباتی از امکانات دولتی و عمومی به هیچ وجه استفاده نخواهیم کرد.

انتهای پیام/70023/صا40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها