امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116912
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
«احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

«احمد حاجی‌شریف» معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به افزایش تیراژ چاپ قرآن کریم نسبت به سه سال گذشته، اظهار داشت: در 6 ماه نخست سال جاری تعداد مجوز‌ها و تیراژ چاپ قرآن کریم رشد قابل توجهی داشته است که یکی از مهم‌ترین دلایل این افزایش، ثبات قیمت کاغذ و نیاز به قرآن کریم است.

چاپ بیش از یک میلیون قرآن کریم در 6 ماه نخست سال جاری

وی به تعداد مجوزهای قرآن کریم در 6 ماه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت 141 مجوز به تیراژ یک میلیون و 176 هزار و 900 جلد قرآن کریم صادر شده است که با توجه به مدت مشابه سال گذشته که 940 هزار و 900 جلد قرآن کریم به چاپ رسید، شاهد افزایش چاپ 236 هزار جلدی قرآن کریم بودیم.

حاجی‌شریف با اشاره به آمار تعداد قرآن‌های چاپ شده در 6 ماه نخست سال جاری، ادامه داد: در فروردین‌ماه سال جاری 11 مجوز به تیراژ 84 هزار جلد، در اردیبهشت‌ماه 38 مجوز به تیراژ 340 هزار و 800 جلد، در خردادماه 26 مجوز به تیراژ 178 هزار جلد، در تیرماه 20 مجوز به تیراژ 210 هزار و 600 جلد، در مردادماه 24 مجوز به تیراژ 222 هزار و 500 جلد و در شهریورماه سال جاری 22 مجوز به تیراژ 141 هزار جلد قرآن کریم صادر شده است.

 معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن با بیان اینکه افزایش جلسات قرآنی در مناطق مختلف کشور باعث نیاز بیشتر به کتاب قرآن می‌شود، تصریح کرد: با افزایش جلسات قرآنی، نیاز به چاپ قرآن افزایش یافته است به همین جهت ناشران با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به چاپ قرآن کریم می‌کنند.

20 هزار جلد قرآن با کمک‌های مردمی چاپ و توزیع شد

وی با اشاره به لزوم حمایت‌های دولتی از نشر و چاپ قرآن کریم گفت: دولت باید به هر شیوه‌ای که شده از چاپ قرآن حمایت کند تا از این طریق فعالیت‌های قرآنی در جامعه گسترش یابد.

حاجی‌شریف با بیان اینکه در سال جاری 20 هزار جلد قرآن کریم با کمک خیران قرآنی به چاپ رسیده است، خاطر نشان کرد: تاکنون 20 هزار جلد قرآن کریم که با کمک‌های مردمی به چاپ رسیده بود، در مناطق مختلف کشور توزیع شد؛ 15 هزار جلد قرآن دیگر نیز در دست انتشار است که تا پایان سال جاری در مناطق محروم و روستایی کشور توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار