امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11692
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۵
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور اسلامی ایران شامگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه در دیدار مراد مدلسی وزیر امور خارجه الجزایر با بیان اینکه ۲ کشور دارای دشمنان، فرهنگ و سرنوشت مشترک هستند، اظهار داشت: امروز دست‌هایی فراتر از مرزها می‌خواهند، مجددا بر منطقه مسلط شده و در همین راستا به دنبال تحریک تمام اختلافات قومی، مذهبی و تاریخی ملل منطقه هستند که متاسفانه برخی سیاستمداران نیز در نقشه دشمن بازی می‌کنند.

رییس‌جمهور ضرورت هماهنگی و همکاری ملت ها برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای مقابله با توطئه‌های دشمنان به منظور ایجاد اختلاف و فاصله بین ملت‌ها، باید یک تلاش و همکاری مشترک فرهنگی برای معرفی اسلام حقیقی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: بدون تردید ملت‌ها با همکاری و هماهنگی یکدیگر می‌توانند با کمترین هزینه بر مشکلات غلبه کنند.

احمدی‌نژاد همچنین بر گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های اقتصادی و تجاری تاکید کرد و اظهار داشت: ظرفیت‌های مناسبی برای ارتقای سطح مناسبات ایران و الجزایر وجود دارد که می‌توان آنها را به نفع ملت‌ها فعال کرد.

مراد مدلسی وزیر امور خارجه الجزایر نیز در این دیدار نشست دوستان سوریه در تهران را مفید و سازنده توصیف کرد و با تصریح بر نقش تاثیرگذار ایران در معادلات منطقه‌ای، بر همکاری ایران و الجزایر در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

وی اضافه کرد: تروریسم از دلایل سیاسی، ضعف اعتقادی و همچنین شرایط اقتصادی و اجتماعی نامناسب نشات می‌گیرد و باید با این پدیده مقابله نمود و به جای آن روحیه آشتی ملی را در بین ملت‌ها تقویت کرد.

مراد مدلسی همچنین روابط دو کشور را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و اظهار داشت: الجزایر مواضع ایران در خصوص مسائل منطقه را هوشمندانه و قابل تحسین می‌داند و معتقد است باید با هم افزایی توان کشورهای منطقه در جهت حل مشکلات گام برداشت که البته امکانات لازم و اراده سیاسی برای دستیابی به این هدف وجود دارد و حل بحران سوریه می‌تواند یک آغاز مناسب برای همبستگی و هماهنگی بین ملت‌های منطقه باشد.

وی همچنین خواستار توسعه و گسترش روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف دو و چند جانبه شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها