امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116921
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
محمودرضا برازش، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به ...

محمودرضا برازش، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا «جشن بزرگ کارگری صنعت چاپ» همانند سال‌های گذشته، ‌امسال هم برگزار خواهد شد، اظهار داشت: یکی از اتفاقات بدی که اکنون در حوزه‌های مختلف نظیر صنعت چاپ در حال رخ دادن است، این بوده که برخی از دوستان کارهای شهری و استانی را  درگیر مسائل و برنامه‌های اجرایی وزارت ارشاد می‌کنند.

وی اضافه کرد: جشن‌های بزرگ کارگری طبق روال سال‌های گذشته در استان‌های سراسر کشور در حال برگزاری است، به همین منظور جشن کارگران صنعت چاپ تهران نیز توسط اداره کل ارشاد استان‌ تهران برگزار خواهد شد.

برازش معتقد است، امسال در جشن بزرگ کارگری استان‌هایی نظیر قزوین، البرز، ارومیه، اصفهان و مازندران، شرکت کرده است و در روز پنجشنبه 17 مهر سال جاری در استان خراسان رضوی برپا خواهد شد.

* طبق قانون باید مسائل اجرایی از ستاد وزارتخانه به استان‌ها انتقال داده شود

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نحوه برگزاری مسابقات مختلف اهالی صنعت چاپ همانند آثار چاپی و ورزش چگونه خواهد بود، افزود: طبق قانون باید مسائل اجرایی از ستاد وزارتخانه به استان‌ها انتقال داده شود، مثل شهر قم و سایر استان‌ها. مسابقات نیز به استان‌ها رفته است.

برازش بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امسال برنامه ملی صنعت چاپ را که همان تجلیل از پیشکسوتان و کارآفرینان چاپ بوده، را برپا کرده است که همزمان با این برنامه، ‌سایر استان‌های کشور نیز همزمان از پیشکسوتان و کارآفرینان استان‌های مربوطه تجلیل به عمل آوردند.

* شناسایی و تجلیل از صادرکنندگان برتر صنعت چاپ کشور در آینده نزدیک

مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسابقات «آثار چاپی» در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط «حسین رحیمی یگانه» در حال پیگیری است، و تاکنون نیز برای برپایی این مسابقات، جلسه کارشناسی سنگینی گذاشته شده است.

وی درباره برنامه‌های آتی دفتر امور چاپ، عنوان کرد: تلاش داریم تا به زودی صادرکنندگان برتر حوزه صنعت چاپ را شناسایی و طی برنامه‌ریزی‌ صحیح و دقیق از آنها تقدیر به عمل آوریم که در صورت رسیدن به یک برنامه مشخص درباره این مهم بیشتر توضیح خواهد داد.

برازش ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، باید کار ملی انجام دهد نه استانی و شهری یعنی این وزارتخانه باید متولی کارهای ملی باشد نه چیز دیگری، به همین منظور از دوستان انتظار داریم که به کارهای وزارت ارشاد به عنوان یک کار ملی نگاه شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها