امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116923
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
شهین اعوانی عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ضمن بیان این مطلب به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: شرح ...

شهین اعوانی عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ضمن بیان این مطلب به خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: شرح اصطلاحات اخلاقی کانت اثر مهمی بود که به نظر می‌آمد در فارسی هم برای ما کاربردی زیاد دارد. امروز اخلاق از مسائل مهمی است که باید در جامعه توجه ویژه‌ای بدان شود.

وی در ادامه افزود: تا میلاد مسیح مجموعه سه جلدی فرهنگ نامه کانت توسط بیست و پنج نفر در آلمان منتشر خواهد شد، بنابراین صبر کردم تا آن اثر منتشر شود و احتمالاً گستردگی آن بسیار بیشتر از مطالعات و تحقیقات بنده باشد، پس از مطالعه و افزودن موارد مورد نیاز این اثر را منتشر خواهم کرد.

اعوانی با اشاره به اینکه بیش از دویست و اندی مقاله و مطلب را برای این اصطلاح نامه آماده کرده است، گفت: هر کدام از اینها شاید بیش از چهار یا پنج صفحه هم شده باشد نظیر فرق moral و ethics و سیته کتاب که در اندازه یک مقاله طولانی شده است.

وی یادآور شد: فرهنگ نامه‌ام را پس از مطالعه مجموعه سه جلدی آلمانی منتشر خواهم کرد.

عضو مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران از آماده‌سازی سه مقاله خبر داد و گفت: یکی از مقالات درباره ابوریحان بیرونی برای دانشگاه بنگلادش، دومی درباره عقل در مقامات‌العارفین ابن سینا برای بنیاد بوعلی سینا همدان و سومی برای نشریه جاویدان خرد با عنوان «معنای شهود زندگی در افلاطون» است.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها