امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116927
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یادداشت یازدهم علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد. دبیر کل نهاد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یادداشت یازدهم علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.

دبیر کل نهاد کتابخانه‌ها در این یادداشت با اهداء سلام و آرزوی بهره مندی کامل از ایّام اللّه عرفه و اعیاد مبارک قربان و غدیر هریک را فرصتی مغتنم برای بازنگری در احوال شخصی و اجتماعی و اصلاح نواقص و عیوب برای شروعی تازه در جهت کسب معرفت بیشتر، صفای قلبی و دستیابی به نیرویی مضاعف در انجام تکالیف دینی و انقلابی و اجتماعی دانست و نوشت: از تمامی شما عزیزان استدعا دارم در دعاهای خالصانه ‏ی این روزها، همکارانتان در سراسر کشور را به یاد داشته باشید و سلامتی و سعادت و موفقیّت خداپسندانه را برای همه ی خدمتگزاران عرصه کتاب و کتابخوانی و کتابخانه ها از خدای مهربان درخواست کنید.

1. خوشبختانه در روز 1393/6/30 توفیق حضور در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نصیبمان شد. در این جلسه ابتدا گزارشی از وضع نیروی انسانی، بودجه و مشکلات نهاد مطرح و سپس برنامه های پیشنهادی برای رفع نواقص و حرکت به سوی اهداف نهاد در جهت ترویج و گسترش کتابخوانی و مطالعه ی مفید در کشور ارائه شد و پس از آن رئیس و نمایندگان محترم آن کمیسیون به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

آنچه اینجانب وظیفه خود می دانم صریحاً با شما همکاران عزیز در میان بگذارم این که آگاهی عمیق، درک صحیح و منطبق با واقعیّات و اهداف، دلسوزی و توجّه به امر کتاب و کتابخوانی در بیانات رئیس و اعضای محترم کمیسیون باعث دلگرمی و امیدواری بسیار شد و یقین کردم که با وجود این نمایندگان محترم و شناخت و توجّه دقیق ایشان به مسائل فرهنگی و مخصوصاً موضوع کتاب، تمامی مشکلات موجود به تدریج مرتفع خواهد شد و نهاد کتابخانه های عمومی کشور با نیرویی تازه و همّتی مضاعف در جهت گسترش کتابخوانی گام برخواهد داشت.

به همین دلیل به نمایندگی از همه کتابداران تشکّر خالصانه‏ را از اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به این عزیزان تقدیم می کنم و از خداوند متعال سعادت و سلامتشان را مسألت دارم.

توجّه این عزیزان نماینده به مسائل نهاد بلافاصله نتیجه ی عملی خود را نشان داد و آن کمیسیون به فاصله ی دو روز تبصره ای درباره ی ضمانت اجرایی و الزام ماده ی 6 قانون تأسیس و نحوه ‏ی اداره ‏ی کتابخانه های عمومی کشور که مربوط به اختصاص نیم درصد از درآمدهای شهرداری ها می باشد تصویب و برای طّی مراحل قانونی به مراجع ذیربط در مجلس شورای اسلامی ارسال کردند.

همچنین مقرّر شد کارگروهی با حضور برخی نمایندگان محترم آن کمیسیون و با شرکت دبیرکل و معاونین مربوطه نهاد و دیگر مسئولین نهادهای مرتبط درباره ی چشم‏انداز آتی مسائل مربوط به کتابخانه ها و کتابخوانی در کشور تشکیل شود.

نمایندگان محترم کمیسیون فرهنگی همچنین بررسی و تأمین نیازهای نهاد در بودجه ی سال 1394 را در دستور کار کمیسیون قرار دادند.

2. در هفته ی گذشته‏ سیاست های هشتگانه ی نهاد در دوره ی جدید برای تحقّق اهداف اصلی نهاد که گسترش کتابخوانی و ارائه بهتر خدمات در کتابخانه ها به جامعه ی اهل مطالعه و خصوصاً جوانان کشور است اعلام شد. به زودی شرح مفصّلی از این سیاست ها اعلام خواهد شد لذا از بحث در این یادداشت خودداری می‏کنم.

3. در هفته های گذشته موضوع تعیین ساعات کار کتابداران از مسائلی بود که مورد نظرسنجی و بررسی های بسیار گسترده قرار گرفت. قرار بود در ابتدای مهرماه این بررسی ها به نتیجه برسد امّا با توجه به تنوّع و اختلاف ‏نظرهای بسیار متفاوت که با توجه به اختلاف افق در شهرهای مختلف طبیعی است – به ناچار به صورت موقّتی کاهش ساعت کار بانوان کتابدار ابلاغ شد تا با دقّتی بیشتر موضوع مورد بررسی قرار گیرد. خوشبختانه این بررسی ها به نتیجه رسید و ظرف چند روز آینده بخشنامه ی ساعات کاری شش ماهه ی دوم سال ابلاغ خواهد شد. در این ابلاغیّه یکسان سازی ساعات کار کتابداران زن و مرد، توجّه به امنیت کتابخانه ها، گردشی بودن نوبت های صبح و عصر و دیگر شاخصه های اصلی مورد توجّه قرار گرفته و امیدوارم این ابلاغیه به صورت سراسری و بدون اعمال نظرهای سلیقه ای توسط برخی مدیران اجرا شود.

4. درباره ی بیمه ی تکمیلی کتابداران و همکاران نیز تلاش‏های معاونت اداری و مالی به نتیجه رسید که به زودی گزارشی در این موضوع به اطلاع خواهد رسید.

5. امّا آخرین نکته ی این یادداشت که امیدوارم مورد رضایت کتابداران و همکاران عزیز قرار گیرد:

با تلاش و زحمات بسیار معاونت محترم اداری و مالی و با صرفه جویی در هزینه‏های زائد و کم کردن از تشریفات، موضوع برقراری فوق العاده شغل همکاران مورد تصویب در شورای حقوق و دستمزد و امور اداری استخدامی نهاد قرار گرفت و در اجرای بخشی از قانون مدیریت خدمات کشوری این فوق‏العاده شغل از 1393/9/1 به احکام کتابداران و همکاران افزوده که به صورت ثابت و هر ماهه پرداخت می گردد.
بر اساس این مصوّبه:

الف) تا سطح مدرک تحصیلی کاردانی 844/900     ریال

ب)  دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی 1/810/500   ریال

ج) دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر 2/414/000    ریال

به حقوق ماهانه اضافه می شود. که با توجّه به این که بیش از 60% از همکاران و کتابداران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و 15% دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می باشند میزان تغییر در حقوق دریافتی قابل توجّه خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها