امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116937
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عارف حسینی، دبیر جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز جهانی قدس در اختتامیه این ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عارف حسینی، دبیر جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز جهانی قدس در اختتامیه این جشنواره که عصر امروز در موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار شد، اظهار داشت: فراخوان این جشنواره در ابتدای ماه مبارک رمضان امسال از طریق خبرگزاری ابنا اعلام شد که بعد از اعلام این فراخوان، شاهد هجوم ددمنشانه رژیم سفاک صهیونیستی علیه مردم غزه بودیم؛ لذا این فراخوان از جهات استقبال بیشتر هنرمندان و اینکه کاریکاتورها به سمت غزه رفت، تأثیر گرفت.

وی ادامه داد: در طول یک ماه 199 نفر از 33 کشور با 546 اثر در این جشنواره شرکت داشتند که 372 اثر در بخش اصلی با موضوع روز جهانی قدس و 174 اثر در بخش ویژه را شامل می‌شد. از بین این آثار 163 اثر توسط هیأت داوران انتخاب شد و به این نمایشگاه راه پیدا کرد و در ادامه از 18 اثر در بخش اصلی و ویژه برگزیده شدند.

دبیر جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز جهانی قدس بیان داشت: در این آثار دیده شد که یک کاریکاتوریست خارجی و غیر مسلمان از مسلح بودن مردم فلسطین حمایت می‌کرد و این یک برگ برنده‌ای است که در کارهای هنری به آن پرداخته شد؛ در ادامه تلاش می‌کنیم که در دوره دوم بخش ویژه این جشنواره، به موضوع تسلیح کرانه باختری بپردازیم.

حسین شیخ‌الاسلام معاون امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 پیروز شد و در اولین ماه مبارک رمضان بعد از پیروزی انقلاب که در مرداد 58 بود، حضرت امام همان روشی را که برای پیروزی انقلاب اسلامی در صحنه داخلی در پیش گرفتند؛ یعنی ایستادن ملت با انگیزه الهی در مقابل توپ، تانک و مسلسل را نهادینه کردند. در این راستا روز جهانی قدس مطرح شد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تمام سخنرانی‌ها به موضوع شاه و استبداد، استکبار و آمریکا، فلسطین و صهیونیست اشاره کردند و بعد از آنکه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند، این روش را به سمت مراسم برائت بردند که ششم ذیحجه مردم با انگیزه الهی و با معنویت حج حرکت کرده‌اند.

شیخ‌الاسلام بیان داشت: امیدواریم همین روش ادامه پیدا کند و همان طور که برای نابودی شاه در ایران جشن گرفتیم نابودی صهیونیست را جشن خواهیم گرفت و می‌رویم به سمت نابودی استکبار جهانی تا زمینه ظهور آقای امام زمان (عج) فراهم شود.

در ادامه این مراسم، سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیر خانه کاریکاتور ایران بیانیه این جشنواره را قرائت کرد.  سپس از برگزیدگان جشنواره بین‌المللی کاریکاتور در بخش روز جهانی قدس از جمله مجید داوودی، ریموند والدز از برزیل، علی میرایی، محمدعلی رجبی، احمد عربانی، محمود آزادنیا، ندا شجاعی، برنالد لتون از فرانسه، شین هونگ‌لی از چین تقدیر شد.

برگزیدگان بخش ویژه نیز شامل وصال اسد از سوریه، محمود آزادنیا، مسعود ضیایی، علیرضا پاکدل، عباس گودرزی، حمید قالی‌جاری، عباس ناصری، محسن اسدی، ویلن ریزلینگ از هلند بودند که تجلیل شدند. رضا برجی هم از مهمانان ویژه این مراسم بود که تقدیر شد.

رونمایی از کتاب و نرم‌افزار جشنواره بین‌المللی کاریکاتور روز جهانی قدس بخش دیگر این مراسم بود.

بنابراین گزارش، نمایشگاه کاریکاتور روز جهانی قدس تا 28 مهر ماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برپاست. 

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها