امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116960
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۲
تعداد بازدید: 113
میر علی اشرف عبدالله پوری‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لایحه ساماندهی سهام عدالت اظهار داشت: ...

میر علی اشرف عبدالله پوری‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لایحه ساماندهی سهام عدالت اظهار داشت: این لایحه از طرف وزارت امور اقتصادی و دارای به دولت رفته و در حال حاضر در کمیسیون‌های مختلف بررسی می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: در بحث شناسایی مشمولان و وضعیت شرکت‌های سرمایه‌پذیر و سرمایه‌گذار در اجرا ابهاماتی وجود دارد که به دنبال رفع آن هستیم.

وی با بیان اینکه مواد فصل 6 قانون اصل 44 قانون اساسی اصلاح خواهد شد، بیان داشت: مواد 34 تا 36 قانون اصل 44 قرار است، در این لایحه اصلاح شود.

پوری‌حسینی در مورد این شائبه که گفته می‌شود تعاونی‌های استانی و شهرستانی سهام عدالت در این لایحه حذف خواهند شد، گفت: به نظر می‌رسد که تعاونی‌های شهرستانی بهترین ابزار بوده که تا پایان ساماندهی سهام عدالت با این طرح همراه باشند، زیرا باید این تعاونی‌ها از حلقه ساماندهی جدا شوند، ارتباط با 40 تا 50 میلیون نفر قطع شده و هیچ راه سازماندهی وجود ندارد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی عنوان کرد: اینکه سهام چه شرکتی به مشمولان ارائه شود، مد نظر است و شرکت‌های تعاونی در این طرح همراهی و مساعدت خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سوال که برخی نمایندگان خواستار حذف تعاونی‌های سهام عدالت بودند و آیا در این لایحه حذف می‌شوند، افزود: تعاونی‌ها اصولاً شرکت‌های خصوصی بوده و نمی‌توان در لایحه ساماندهی سهام عدالت حکم به انحلال آنها داده شود و انتظار چنین توقعی در لایحه وجود ندارد، منتهی بنا نبوده سهام این شرکت‌ها به جای سهام عدالت به مردم داده شود.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها