امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116967
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 190
وزیر اطلاعات گفت: امروز دشمن با تمام وجود لمس می‌کند که در هیچ نقطه‌ای از چشمان بیدار و هوشیار سربازان گمنام امام زمان (عج) ...

وزیر اطلاعات گفت: امروز دشمن با تمام وجود لمس می‌کند که در هیچ نقطه‌ای از چشمان بیدار و هوشیار سربازان گمنام امام زمان (عج) پنهان نیست.

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان ، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات در جلسه علنی امروز مجلس و در پاسخ به سوال نمایندگان سوال‌کننده اظهار داشت: وزارت اطلاعات حساسیت نسبت به مسائل امنیتی و تهدیدات کشور را همواره عمیقا درک کرده و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با استراتژی پاسخ لازم را به تهدیدات امنیتی داده و خواهد داد.

وی افزود: وزارت اطلاعات همواره چه در سطح استراتژی و راهبرد چه در سطح عملیاتی و چه در سطح تاکتیکی با رویکرد واقع‌‌‌نگرانه، آینده‌نگرانه و با در نظر گرفتن قابلیت تحقق برنامه‌ها مسائل امنیتی را توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) رصد و به نحو احسنت امنیت را در سطح کشور با همکاری سایر نهادهای امنیتی محقق کرده و به تثبیت رسانده است.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: بخشی از فعالیت‌های وزارت اطلاعات شامل شناسایی و پیشگیری است که در این زمینه اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته که از جمله آن می‌توان به اشراف اطلاعاتی در گروهک‌های و تهدیدکنندگان امنیت ملی و رصد مستمر فعالیت‌های آنها اشراف بر فضای تبادل اطلاعات و تحرکات دشمن اشاره کرد به گونه‌ای که فرصت هرگونه حرکتی از دشمن سلب کرده و اشراف اطلاعاتی به تمام معنا بر آنها وجود دارد الا در مواردی که اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات مورد توجه قرار نگرفته باشد که آسیب‌هایی متوجه کشور کرده باشد که وزارت اطلاعات در جهت این آسیب‌زدایی نیز تدابیری را اندیشیده است.

علوی تصریح کرد: بخش دیگر فعالیت‌های وزارت اطلاعات اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع به مسئولان و کمک به ایجاد فضای یکپارچه هماهنگ و هم‌افزا در برخورد با تهدیدهاست، طبق اسناد و مدارک موجود گزارش‌های جامع و کارآمدی از سوی وزارت اطلاعات به مسئولان مربوطه در زمینه تهدیدها ارائه شده که از جمله‌ آن می‌توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد گروه جیش‌العدل قبل از فعالیت این گروه در جدار مرزی کشور به مقامات مسئول در استان اشاره کرد، حتی در این گزارش اهداف عملیاتی گروهک مذکور نیز تبیین شده و هشدارهای لازم داده شده است.

وی ادامه داد: شناسایی مواضع، پایگاه‌ها، مقرها و ردیابی دشمن در قلمرو امنیتی، شناسایی آسیب‌پذیری‌ها، ضعف‌ها و چالش‌ها نسبت به تهدیدات گروهک‌ها و اقدام به رفع آنها و همچنین خنثی کردن برنامه‌ها و ناکام گذاشتن دشمن در انجام عملیات از دیگر فعالیت‌های وزارت اطلاعات است که از جمله آن می‌توان به کشف و خنثی‌سازی دو مورد جلیقه انفجاری که برای انفجار در دو مرکز دو استان در روز قدس پیش‌بینی شده بود اشاره کرد.

وزیر اطلاعات بیان داشت: اقدامات عملیاتی و درگیری با دشمن نیز از دیگر اقدامات وزارت اطلاعات است و آنچه می‌توان در این مورد به آن اشاره داشت دستگیری عناصر معاند و ضدانقلاب و شرور از جمله شناسایی و دستگیری هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با تکفیری‌ها طی ده‌ها عملیات و دستگیری بیش از ۱۳۰ نفر از عوامل مؤثر آنها و نیز وارد کردن ضربات غیرقابل جبران به مواضع و نیروهای گروهک‌های شرور و از هم پاشیدن تعدادی از گروهک‌ها در شرق و غرب کشور از جمله برخورد با گروهک فرقان و کشف و خنثی‌سازی محموله‌های سنگین انفجاری این گروهک‌ها اشاره کرد.

علوی اضافه کرد: معدوم کردن سران و نیروهای مؤثر در اقدامات درگیرانه سربازان گمنام امام زمان با گروهک‌های تروریستی در غرب و شرق کشور نیز از دیگر مواردی است که می‌توان به آن پرداخت که به هلاکت رسیدن عامل جنایت تاسوعای چابهار،انهدام کامل گروهک وابسته به او از این جمله است.

وی در ادامه بیان داشت: امروز دشمن با تمام وجود لمس می‌کند که در هیچ نقطه‌ای از چشمان بیدار و هوشیار سربازان گمنام امام زمان پنهان نیست و پدیده آهنین سربازان گمنام امام زمان در هر نقطه‌ای در گلویش فرو رفته و آرامش را از آنها سلب و فرصت دسیسه را از آنها بازستانده است.

وزیر اطلاعات همچنین گفت: کشف اسلحه و مهمات از جمله جلیقه‌های انفجاری و انهدام تجهیزات، امکانات ارتباطاتی و اطلاعاتی گروهک‌های شرور نیز از دیگر اقدامات وزارت اطلاعات است که نتیجه این اقدامات به رغم ناامنی‌های قابل توجهی که در منطقه وجود دارد موفقیت فعالیت‌ها و برنامه‌های وزارت برای امنیت آحاد ملت ایران را نشان می‌دهد.

کریمی قدوسی از پاسخ‌ وزیر اطلاعات قانع شد


جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی پس از ایراد بخش پایانی سؤال خود از حجت‌الاسلام سید محمود علوی به نمایندگی از ۳۷ نفر از نمایندگان قانع شد.

وی پس از توضیحات وزیر اطلاعات در خصوص تدابیر وزارتخانه‌اش برای حفاظت از فرزندان ملت ایران و مقابله با تأثیرگذاری افرادی که در گذشته سوابق روشنی در تمهیدات امنیتی کشور داشتند، اعلام کرد: به خاطر تحت فشار قرار نگرفتن بیشتر آقای علوی و از آنجا که در سالروز سی‌امین سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات قرار داریم و در راستای حمایت از دولت اعلام رضایت می‌کنم اما اعلام می‌کنم که در مقابل فتنه‌گران خواهیم ایستاد و توصیه می‌کنم روی ریل رهبری حرکت کنیم.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها