امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116982
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در جلسه امروز شورای شهر گفت: لایحه مدیریت شهری از سوی وزارت کشور به دولت ارائه شده است. وی ادامه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در جلسه امروز شورای شهر گفت: لایحه مدیریت شهری از سوی وزارت کشور به دولت ارائه شده است.

وی ادامه داد:  قرار است در این لایحه انتخاب شهردار توسط مردم در شهرهای بیش از 200 هزار نفر انجام گیرد اما معتقدیم که انتخاب شهردار یک کار تخصصی است و اگر انتخاب شهردار از شورا گرفته شود، شورا یک امر تشریفاتی و ظاهری خواهد بود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اگر شهرداری دولتی شود قطعا یک بازگشت به عقب خواهیم داشت، تاکید کرد:‌ با این حال همزمان در مجلس طرحی ارائه شده است که 123 نماینده نیز آنرا امضا کرده‌اند که در این طرح مقرر شده است که تعداد اعضای شورای شهر به 15 نفر برسد و همچنین هیات حل اختلاف استان سه نفر را به عنوان شهردار به شورای شهر معرفی کند و شورا موظف است یکی از این سه نفر را انتخاب کند.

به گفته چمران، درصورت تصویب این طرح شورا موظف به انتخاب شهردار مورد نظر هیات حل اختلاف استان است.

وی یادآور شد:عمده نمایندگان تنها به کاهش تعداد اعضای شورای شهر رای دادند و با رایزنی‌های صورت گرفته امضای خود را پس بگیرند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها