امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116997
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین طی سخنانی نسبت به وجود اقدامات خرابکارانه علیه دولت این ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین طی سخنانی نسبت به وجود اقدامات خرابکارانه علیه دولت این کشور هشدار داده و آن‌ها را محکوم کرد.

از این سو «آگوستین روسی» وزیر دفاع آرژانتین طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری «پرنسا لاتینا» اعلام کرد که این روزها گروهی با هدف ایجاد اختلال و ناامنی در کشور فعال هستند که از همه نظر توسط سفارت آمریکا در آرژانتین پشتیبانی می‌شوند.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: «روسی» در ادامه گفت، کاملا روشن است که در این مدت آرژانتین از سوی مقامات صندوق کرکس، دادگاه آمریکا و سفارت این کشور در آرژانتین مورد حملات توهین‌آمیزی قرار گرفته است که همگی در تلاشند آرامش و امنیت موجود در کشور ما را به خطر بیاندازند.

وی در این خصوص به حکم اخیر «توماس گریسا» قاضی پرونده صندوق کرکس نیز اشاره‌ای کرد که طی آن آرژانتین به دلیل عدم اطاعت از حکم «گریسا» (مبنی بر پرداخت بدهی صندوق کرکس قبل از تمام بدهی‌های دیگرش) موظف به پرداخت جریمه‌ای سنگین شده بود.

به گفته «روسی» حکم‌های صادر شده از سوی «گریسا» همگی سعی در شدت دادن اختلاف‌های موجود به نفع صندوق کرکس دارند تا جایی که چندی پیش یکی از مقامات این صندوق از دادگاه کالیفرنیا درخواست کرده بود تا اموال شرکت نفتی «وای پی اف» آرژانتین را در بانک‌های آمریکایی مسدود کند.

وزیر دفاع آرژانتین در بخشی از سخنانش تأکید کرد که گروه‌های آرژانتینی اجیر شده از سوی آمریکا سعی دارند به پشتیبانی همین اقدامات در بازار داخلی اختلال ایجاد کرده و ارزش «پزو» (واحد پول آرژانتین) را کاهش دهند.

«روسی» همچنین ضمن اشاره به ادامه حمایت تمامی اعضای دولت آرژانتین از رئیس جمهور خود خاطرنشان کرد: ما به خوبی می‌دانیم آرژانتین در حال دست و پنجه نرم کردن با رگباری از اقدامات خرابکارانه است ولی مسئله مهم آن است که دولت به کمک ملت آرژانتین هیچ‌گاه حاضر نیست شرافت، حاکمیت و استقلال خود را تسلیم دشمنان خود کند؛ پس تا آخرین مرحله مقاومت خواهد کرد.

وی افزود که حوادث رخ داده همگی حاکی از گنجایش بالای سیاسی و نیروی بسیج و هماهنگی ملی آرژانتین دارد.

به عقیده «روسی» هیچ فضای سیاسی دیگری در این سطح فعالیت و ستیزه جویی و مقاومت خصوصاً از جانب قشر جوان در کشور وجود ندارد.

«روسی» از جمله افراد مبارز در خط مقدم این جبهه می‌باشد که خود را نیز برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2015 در آرژانتین آماده می‌کند.

اختلافات موجود بین آرژانتین و صندوق کرکس هنوز باعث شعله ورتر شدن آتش اقدامات خرابکارنه و مداخله‌جویانه در امور داخلی آرژانتین می‌شود تا جایی که بسیاری از مردم این کشور و سایر ملل جهان به خوبی قادر به درک آن می‌باشند؛ اقداماتی که سرمنشأ اصلی آن آمریکا و اهداف شومش به شمار می‌رود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها