امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117002
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه در صحن علنی طرح اصلاح موادی از قانون ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه در صحن علنی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور اعاده شده از سوی شورای نگهبان را به بحث و بررسی گذاشتند.

نمایندگان به منظور تأمین نظر شورای نگهبان  اصلاحاتی در بند (ه) موضوع بند 7 ماده 2 انجام داده که در نهایت بند بدین صورت اصلاح شد: «در مواردی که گزارش بازرسی متضمن اعلام تخلف اداری مدیران کل ادارات و مقامات بالاتر تا سطح وزرا و همتراز آنان است که  مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری هستند، سازمان گزارش را برای رسیدگی به هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری ارسال و تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنند.

در خصوص پرونده‌های مطروحه در رابطه با مقامات فوق هیأت رسیدگی بدوی و تجدید نظر مزبور با عضویت یک نفر از قضات منسوب رئیس قوه قضائیه تشکیل می‌شود و خارج از نوبت طبق قانون رسیدگی به تخلفات قانونی به موضوع رسیدگی می‌کنند.

رئیس هیأت موظف است ضمن نظارت بر ثبت پرونده و تعیین اوقات رسیدگی مراتب را به عضو قاضی و نماینده سازمان چهت حضور اعلام کنند».

همچنین به منظور تأمین نظر شورای نگهبان تبصره 10 موضوع ماده 8 طرح مزبور اصلاح شد و در نهایت بدین صورت مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت: «در مواردی که پیشنهادهای سازمان برای جلوگیری از وقوع جرم تکرار تخلف یا سوء‌ جریان امور باشد عدم اجرای آنها موجب انجام عمل غیرقانونی شود و مسئول مربوطه از انجام آن انکار نماید با رسیدگی و احراز در دادگاه صالح مشمول مجازات مقرر در تبصره 1 ماده 8 این قانون است».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها