امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117006
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در صحن علنی طرح افزایش نرخ باروری و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه) در صحن علنی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور اعاده شده از سوی شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نمایندگان تبصره ماده یک این طرح را احیا کردند که در نهایت مصوب شد تا موارد تهدید سلامت جسمی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام می‌کند.

همچنین ماده 2 طرح مذکور نیز اصلاح شد که هرگونه تبلیغ در خصوص پیشگیری از بارداری و کاهش فرزندآوری ممنوع است.

در ادامه یک تبصره نیز به این ماده با موافقت نمایندگان اضافه شد که بیان می‌دارد، در صورت تخلف رسانه‌ها از حکم این ماده متناسب با عمل ارتکابی متخلف به مجازات‌های مندرج در ماده 35 قانون مطبوعات مصوب 22 اسفند سال 64 و اصلاحات بعدی آن محکوم می‌شود.

در ادامه نمایندگان ماده 3 طرح افزایش نرخ باروری و پیش‌گیری از کاهش رشد جمعیت کشور را بدین صورت اصلاح کردند: «موارد آموزشی و ضروری در راستای احتراز از تهدیدات سلامت جسمی و روانی مادر کودک از شمول این قانون مستثنی است.

وزارت بهداشت مکلف است آیین‌نامه اجرایی این ماده و تبصره ماده یک را ظرف 3 ماه از تاریخ تصویب این قانون تهیه کرده و به تصویب هیأت رئیسان برساند».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار