امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117021
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد امروز (سه‌شنبه) به نمایندگی از 37 نفر از نمایندگان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد امروز (سه‌شنبه) به نمایندگی از 37 نفر از نمایندگان مجلس سوال خود را در مورد تدابیر وزارت اطلاعات برای حفاظت از فرزندان ملت ایران و مقابله با تأثیرگذاری افرادی که در گذشته سوابق روشنی در تمهیدات امنیت ملی کشور داشته‌اند از حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات مطرح کرد.

وی با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری بر خط قرمز بودن مسئله فتنه گفت: سران شورشی فتنه مصداق بارز جریان غربگرا هستند.

نماینده مشهد با تأکید بر اینکه فتنه 88 با هدف به زانو درآوردن نظام اسلامی رخ داد خطاب به علوی افزود: در دولت یازدهم جای اهل حق و باطل عوض شده است و به نفع فتنه مدیحه‌سرایی می‌شود.

وی ادامه داد: اهل فتنه در مصادیر اجرایی قرار می‌گیرد و اینها علامتی است از اینکه اهل فتنه زیر لوای اعتدال قصد شورش دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با یادآوری ایستادگی مجلس هشتم و نهم با همه ظرفیت در برابر فتنه خاطرنشان کرد: نمایندگان علیه فتنه کفن پوشیدند و آقای لاریجانی هم به میدان آمد و در همین مجلس شعار مرگ بر 4 نفر از فتنه‌گران سر داده شد و دیدیم که نمایندگان به وزرایی که در فتنه نقش داشتند رأی اعتماد ندادند.

نماینده مردم مشهد در ادامه طرح سوال خود به نمایندگی از 37 نماینده مجلس اظهار داشت: آقای وزیر دو بار گفت که سوال در دستور نیست اما برای وی نامه فرستاده شده است و بر مبنای آن به مجلس آمده‌اند، از این رو کاملا در دستور است.

کریمی قدوسی تناظر غیرحق در نظام جمهوری اسلامی را عقب‌نشینی و ضربه به خون‌هایی که مردم در راه حفظ نظام داده‌اند خواند و گفت: چرا دولت در برابر فتنه که نظام را به تقلب متهم کرد و 8 مهم ام‌القرای جهان اسلام را به خاک و خون کشید و خسارات بسیاری به بار آورد کوتاه آمده است.

وی با انتقاد از انتصاب عناصر کودتاچی در مناصب دولتی خطاب به علوی ادامه داد: شما براساس شروطی از نمایندگان رأی اعتماد گرفته‌اید، رئیس‌ جمهور محترم، شما و بقیه اعضای کابینه می‌گویند ما از رهبری و ولایت اطاعت می‌کنیم پس عملا چرا اطاعت نمی‌کنید.

وی با یادآوری اینکه شاکله وزارت اطلاعات همان انقلابیونی هستند که واحد اطلاعات را به وجود آورده است و امروز نیز جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند، عنوان کرد: اینها در مورد انتصاب عناصر فتنه و ضد انقلاب در دانشگاه‌ها ناراحتند و فریادشان نسبت به انتصاب فرماندارانی که در فتنه 88 به زندان رفتند بلند است

عضو کمیسیون امنیت ملی اضافه کرد: چرا استانداران شما صف می‌کشند برای دستبوسی سران فتنه چرا مسئولان دولتی به دیدار اهل فتنه که ممنوع‌الخروج هستند می‌روند.

وی با طرح این پرسش از وزیر اطلاعات که در مورد فتنه به چند نفر تذکر داده‌اید و آیا برخورد با فتنه در دستور کار شما هست؟ گفت: چرا برخورد با فتنه را کم رنگ کردید در حالی که وزارت اطلاعات دو اهرم دارد که می‌تواند با آنها با فتنه برخورد کند.

کریمی قدوسی حراست اداره‌جات و تشکیلات درونی خود وزارت اطلاعات را دو اهرم وزارت اطلاعات برای برخورد با عناصر فتنه‌گر در بدنه دولت برشمرد و بیان کرد: چرا از این ظرفیت استفاده نمی‌شود؟ در این دو سال که شما مسئولیت داشتید نه تنها از این ظرفیت استفاده نکردید بلکه بر عکس عناصر ضد فتنه را حذف کردید.

وی با اشاره به اینکه در وزارت علوم و آموزش و پرورش از قبل تا ذیل عناصر فتنه قرار گرفته‌اند، گفت: چرا فریاد نمی‌کنید؟ چرا نمی‌ایستید؟ آقای میلی منفرد در ماجرای فتنه دستگیر شده است، اما شما او را برای مسئولیت تأیید کردید.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: چرا با سرپرستی آقای نجفی که یک بار به واسطه مشارکت در فتنه 88 مورد تایید مجلس واقع نشده است مخالفت نکردید، چرا در مورد منصوب شدن برخی استانداران فتنه‌گر مقابله نمی‌کنید.

وی با طرح این پرسش که چرا در مورد سران فتنه به مصوبات قانونی عمل نمی‌شود، بیان کرد: شما از یک طرف گزارشی تهیه می‌کنید و رزمندگان را زیر سوال می‌برید و برای رئیس‌ جمهور تشویش خاطر ایجاد می‌کنید اما از عناصر فتنه گزارش نمی‌دهید.

کریمی قدوسی ادامه داد: این گزارش اصل 90 است من یک کلمه از خود نمی‌گویم که می‌نویسد بنابر اطلاعات و تحلیل‌ها نقش بازیگر بزرگ در فتنه سال 88 متعلق به آقای هاشمی رفسنجانی و رهبری فرمودند که دشمن سران فتنه را به درون آن هل داد، آنها باید توبه می‌کردند اما نکردند.

وی افزود: گزارش کمیسیون اصل 90 می‌گوید آقای خاتمی از عناصر کلیدی فتنه و باغی بر انقلاب است که باید توبه می‌کرد اما نکرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرزندان شهدای مجلس اشاره کرد و گفت: رهبری در آن دیدار فرمودند اگر امام بودند برخورد شدیدتری با سران فتنه می‌کردند اما آنها اکنون مورد رأفت نظام واقع شدند.

وی در بخش دیگری از سؤال خود خطاب به علوی خاطرنشان کرد: اخیرا نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشته‌اید و در آن از دو نفر از اعضای فتنه که در راس این ماجرا بوده‌اند و اکنون ممنوع‌الخروج هستند رفع اتهام کرده‌اید چرا؟

کریمی قدوسی گفت: آقای حجتی شما را به مکانی دعوت می‌کند که در آنجا می‌بینید سران حزب منحله مشارکت حضور دارند و آنها از شما می‌خواهند که به آنها گیر ندهید، آیا این شان وزیر است آنها باید از شما تقاضای ملاقات کنند و به دیدن شما بیایند.

وی با تشکر از حجت‌الاسلام مجید انصاری که در گفت‌وگوی مشروح خود با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; فتنه را محکوم کرده است، گفت: البته محکوم کردن فتنه نباید در پستو صورت گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس اضافه کرد: چرا یک متهم باید در حصار امن قرار گیرد و دست ضابطان قضایی از او کوتاه باشد.

وی تأکید کرد: همه نقد دلسوزانه ما در جهت حمایت از دولت است، ما سینه سپر کرده‌ایم که کسی دولت را تضعیف نکند؛ از این خطوط قرمز عبور نکنید، دیدید که جریمه سنگینی پرداختیم.

این گزارش حاکی است کریمی قدوسی در ابتدای طرح سوال خود وزارت اطلاعات را چتر امنیتی نظام برشمرد و با اشاره به اینکه خدمات راهبردی این وزارت در رأس توجهات انقلاب است، تصریح کرد: مصادیق این خدمات، متلاشی کردن جریان نفاق و احزاب نفاق مانند حزب کموله و دموکرات و نیز متلاشی کردن شبکه‌های جاسوسی از جمله شبکه ترور صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان است.

وی متلاشی کردن فتنه اکبر 88، انهدام باندهای قاچاق و ارز و کالا و دستگیری تروریست بزرگ جندالله همچنین اشراف به همه سرویس‌های اطلاعاتی دشمن را از دیگر خدمات وزارت اطلاعات برشمرد و عنوان کرد: جریان نفاق و تروریست‌های جاسوسی همواره سعی داشته است که این چتر امنیتی را بردارند و در دوره اصلاحات و نیز فتنه شاهد توطئه‌هایی برای جمع‌آوری این چتر از سر نظام بودیم، اما به گفته امام راحل هر کس مقابل این انقلاب بایستد خود نابود می‌شود.

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه انقلابی که نتواند در دوران‌ فتنه از خود دفاع کند زنده نیست، یادآور شد: انقلاب اسلامی از خود دفاع می‌کند، پیروز می‌شود و بروبرگرد هم ندارد.

نماینده مردم مشهد با اشاره به اینکه طبق نظر رهبر معظم انقلاب کسانی که رأی مردم را قبول ندارند صلاحیت حضور در سمت‌ها را از دست داده‌اند، گفت: در دیدار اخیرشان با هیأت دولت هم بر خط  قرمز و پایبند بودن وزرا به مسئله فتنه تأکید کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها