امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117022
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) خانه ملت در تذکر آئین نامه‌ای اظهار داشت: تذکر بنده مربوط به ماده 209 بند 5 تبصره 3 آئین‌نامه داخلی مجلس است، در توضیح این ماده آمده است هیأت رئیسه می‌تواند تمام  سؤالات یک نماینده از یک وزیر را که آماده طرح در جلسه علنی است در یک جلسه در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: آئین‌نامه به صراحت به این موضوع اشاره کرده است که اگر سوال مربوط به یک نماینده باشد هیأت رئیسه می‌تواند سوالات را تجمیع کرده و در یک جلسه علنی مطرح کند، در حال حاضر دو سوال از وزیر اطلاعات طرح شده که در یک سوال آن بنده و آقای کریمی قدوسی امضاکننده بودیم که این سوال بدون آنکه به ما اطلاع داده باشند توسط هیأت رئیسه تلفیق شده است.

نماینده تهران تصریح کرد: آقای کریمی قدوسی امضای سوال خود که با بنده امضا کرده بودند را پس گرفتند و  در حال حاضر بنده سوال‌کننده از این موضوع هستم و باید گفت که این رویه درست نیست، زیرا همین سوال که امروز ادغام شده و در مورد جلسه وزیر اطلاعات با اعضای حزب منحله مشارکت است متاسفانه وزیر اطلاعات از بنده بابت این سوال شکایت کرده است.

رسایی ادامه داد: همچنین وزیر اطلاعات بابت سوالی که پس از پنج ماه با فشار بنده به هیأت رئیسه اعلام وصول شده به صحن علنی مجلس آمدند و هیأت رئیسه از آنجایی که موضوع این سوال قابل گفتن نبود هیأت رئیسه عنوان سوال را تغییر داده است و باید گفت که هیأت رئیسه به شکلی عمل کرد که وزیر به  وزارتخانه خود حق می‌دهد که از نماینده شکایت کند.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر رسایی گفت: اگر تذکر شما نسبت به اقدام هیأت رئیسه است باید اشاره کرد که سوال شما مشترک با آقای کریمی قدوسی بود و سوال دیگری که از سوی شما مطرح شده هر دو محتوای نزدیک به هم دارند، البته این موضوع پیشتر هم مرسوم بوده که سوالات با محتوای نزدیک به هم را تجمیع می‌کنند و خلاف آئین‌نامه نیست.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها