امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117029
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید‌محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با احمد مرادی مدیرعامل بانک ملت استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سید‌محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با احمد مرادی مدیرعامل بانک ملت استان قم، با اشاره به آفات و آسیب‌های نگهداری پول نقد و طلا در منزل بیان کرد: نگهداری پول نقد در منزل، شرایط را برای سرقت و طمع طمعکاران به مال مردم فراهم می‌کند.

وی با اشاره به روایت «استر ذهبک و ذهابک و مذهبک» از امام معصوم (ع) گفت: بر اساس این روایت انسان برای دور ماندن از خطرات احتمالی باید پول، مذهب و رفت و آمد خود را از مردم پنهان کند و از آن سخنی به میان نیاورد.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با اشاره به این روایت تصریح کرد: باید انسان میزان پول و طلای خود را از دیگران پنهان کند زیرا ممکن است مورد طمع و سرقت وارد شود و همچنین باید مذهب و اعتقادات خویش را از دیگران پنهان کند زیرا ممکن است بیان اعتقادات و مذهب موجب به خطر افتادن جان انسان شود.

وی با ذکر مثالی به تبیین دلایل پنهان کردن مذهب و اعتقادات پرداخت و گفت: اگر شخصی که دین شیعه دارد مقابل گروه تروریستی داعش اعتقادات و مذهب خویش را افشا کند موجب می‌شود گروهک تروریستی داعش سر او را از تنش جدا کند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه نفس پول انسان را به تباهی می‌کشاند، ‌افزود: به همین منظور موسسات مالی و اعتباری و بانک‌ها تشکیل شدند تا پول نقد مردم در آنها نگهداری و حفظ شود.

وی با اشاره به رسالت بانک‌ها بیان کرد: بانک‌ها باید در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن و اشتغالزایی از یکدیگر سبقت بگیرند زیرا بالا بردن درصد سود سپرده‌ها برای جامعه امتیاز محسوب نمی‌شود.

این مرجع تقلید ادامه داد: بانک‌ها در قم باید الگوی بانکداری اسلامی باشند و اهداف مقدس بانکداری را در قم اجرایی کنند و با همت مضاعف در پرداخت تسهیلات آسان رضایت مردم را به دست بیاورند.

انتهای پیام/78005/ک30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها