امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 117048
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 36
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه روز ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه روز گذشته مشترک کمیسیون اصل 90 با برخی از مقامات وزارت امور خارجه گفت:‌ در این جلسه که معاون کنسولی وزارت خارجه نیز در آن حضور داشت موضوع پناهندگان ایرانی به استرالیا و نیز اجرای موافقت‌نامه‌های مربوط به استرداد مجرمین، انتقال محکومین و قضایی و کیفری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعاتی که در این جلسه مطرح و بررسی شد عدم اجرای ماده 6 آئین‌نامه اجرایی قانون صیانت از تأمین خسارات وارده به ایرانیان خارج از کشور بود که مباحثی در این خصوص نیز مطرح شد.

دبیر کمیسیون اصل90 مجلس اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا طی مکاتبه‌ای با رئیس‌جمهور این موضوع مورد سؤال قرار گیرد که چرا آئین‌نامه اجراییه در خصوص قانون صیانت از ایرانیان خارج از کشور اجرا نمی‌شود و چرا دولت در لوایح بودجه سنواتی ردیف بودجه برای تأمین خسارات ایرانیان خارج از کشور به مجلس ارائه نمی‌کند.

افضلی‌فرد خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد تا مکاتبه‌ای با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در مورد اجرای ماده 6 آئین‌نامه مذکور انجام شود چرا که متولی این امر معاونت برنامه‌ریزی است و علت عدم اجرای این آئین‌نامه از وی سؤال شود.

وی افزود: همچنین در ارتباط با پناهندگان ایرانی به استرالیا مقرر شد تا اگر طبق توافقنامه ژنو این پناهندگان موردی داشتند اعلام کنند تا وزارت امور خارجه اقدامات تأمینی و حمایتی را در مورد آنان انجام دهد.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در مورد استرداد مجرمین نیز بر این موضوع تأکید شد که کشورهایی که با آنها توافقنامه استرداد مجرمین به امضاء رسیده انتظار می‌رود تا وزارت امور خارجه در ارتباط با استرداد مجرمین و هم در حوزه انتقال محکومین فعالتر عمل کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها